آمریکا: ایران، روسیه و چین در صدد دخالت در انتخابات ریاست جمهوری هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به گفته ویلیام اوانینا، رئیس مرکز ملی ضد جاسوسی آمریکا، روسیه، چین و ایران با انتشار اخبار جعلی و اطلاعات غلط می‌خواهند بر رای‌دهندگان آمریکایی تاثیر بگذارند، اختلاف و تفرقه را بیشتر کنند و حس بی‌اعتمادی در میان آمریکایی‌ها به دموکراتیک بودن روند انتخابات ایجاد کنند.

این مقام ارشد امنیتی آمریکا، جمعه 7 اوت با انتشار بیانیه ای خاطر نشان نمود که روسیه در حال حاضر تلاش می‌کند اعتبار جو بایدن نامزد دمکرات‌ها را خدشه دار و تضعیف کند. او گفت، مسکو قصد دارد جو بایدن را «بدنام» کند زیرابه باور روس‌ها بایدن و سیاستمداران اطراف او «بخش ضد روسی حکومت آمریکا» هستند.

این در حالی است که دونالد ترامپ نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در نیوجرسی گفته است روسیه، چین و ایران همه امیدوارند که او شکست بخورد.

با این حال، برخی تجزیه و تحلیل سرویس‌های مخفی آمریکا نشان می‌دهد که روسیه از ترامپ در سال 2016 علیه هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات‌ها حمایت کرده است.

اوانینا رئیس مرکز ضد جاسوسی آمریکا همچنین گفته است که بسیاری از کشورها به فکر پیروزی نامزدهای مورد نظر خود در آمریکا هستند اما ایران، روسیه و چین اصلی‌ترین این کشورها هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم