اخباری درباره ترور دو تبعه لبنان در تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بر اساس اخباری که هنوز رسما تایید نشده‌ و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، دو تبعه لبنانی در تهران و در مقابل منزل ابو مهدی المهندس، جانشین سابق شورای حشد الشعبی عراق ترور شدند.

احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار مشهور ایرانی شامگاه جمعه 7 آگوست 2020 در صفحه توئیترش نوشت، دو تبعه لبنانی در حوالی منزل ابومهدی المهندس ترور شدند.

Advertisement

بهنام قلی‌پور، دیگر فعال رسانه‌ای اهل ایران هم ترورشدگان را یک پدر و دختر با نام « حبیب و مریم داوودی» معرفی کرد که «در نزدیکی خانه مهندس المهدی در محله پاسداران تهران از سوی یک راکب با شلیک پنج گلوله» کشته شده‌اند. قلی‌پور تاکید کرد که این خبر را اولین بار اکانت‌های نزدیک به نهادهای امنیتی منتشر کرده‌اند.

صفحه «خبر فوری» هم گزارش کرد که « برخی منابع خبری در توییتر، خبر از ترور دو تبعه #لبنانی در خیابان #پاسداران تهران بوستان یکم می‌دهند... این دو نفر بنام‌های مریم داوودی و حبیب داوودی توسط تیم موتوری به ضرب ۵ گلوله ترور شدند.»
العربیه فارسی هنوز نمی‌تواند مستقلا صحت این گزارش‌ها را تایید کند.

ابومهدی المهندس، جانشین سابق شورای حشد الشعبی عراق بود که در سوم ژانویه 2020 در حمله پهپادی ارتش آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به همراه قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران کشته شد. خانواده ابومهدی المهندس سال‌هاست که ساکن ایران هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم