رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران: علائم نشان می‌دهد در روزهای پایانی تحریم قرار داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران شامگاه پنجشنبه 6 اوت 2020 گفت، شواهد و علائم نشان می‌دهد در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، واعظی گفت: «شواهد و علائم نشان می‌دهد در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم و باید تاکید کنم که ماه‌های آینده وضع به مراتب بهتر می‌شود.»

Advertisement

او گفت: «امروز کشور با شرایط تحریم بی سابقه‌ای مواجه است و صنعت خودروسازی اولین حوزه‌ای بود که تحریم شد، تا از این طریق ارزش افزوده و اشتغال در کشور از بین برود».

رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران گفت: «امیدواریم در ماه‌های آینده شرایط تحریمی کشور تغییر کند، زیرا هدف آن‌هایی که ما را تحریم کردند تسلیم شدن ایران در 3 الی 4 ماه بود، اما الان 2.5 سال گذشته است و ما در این مدت علاوه بر اینکه تسلیم نشدیم، اتکایمان به خودمان نیز افزایش یافته است.»

این سخنان واعظی در حالی است که وزارت خارجه آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 30 ژوئیه 2020 اعلام کرد که دامنه تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را به بخش‌های فلزات و عمران این کشور گسترش می‌دهد.

بنا به بیانیه صادره از سوی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، گسترش دامنه تحریم‌ها علیه فلزات ایران را که هدف آن مقابله با برنامه هسته‌ای، نظامی و موشکی تهران است، به 22 نوع فلز گسترش داده است.

همچنان، آمریکا در تلاش است تا تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی اعمال شده بر ایران که در ماه اکتبر آینده به پایان خواهد رسید را تمدید کند و در این رابطه تهدید کرد چنانچه تلاش‌هایش برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران با شکست مواجه شود کل تحریم‌های فراگیر سازمان ملل‌متحد علیه تهران را که به‌ موجب توافق هسته‌ای 2015 به تعلیق درآمده است را باز خواهد گرداند.

در همین راستا مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات‌متحده شامگاه چهارشنبه 5 اوت 2020 تاکید کرد کشورش هفته آینده پیش‌نویس قطعنامه‌ای برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده بر ایران را به شورای امنیت ارائه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم