در پی خودکشی چهار دختر بابلی دادستان این شهر منتشرکنندگان خبر را تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادستان شهرستان بابل به انتشار خبر خودکشی چهار دختر بابلی واکنش نشان داد و با تکذیب خودکشی همزمان این چهار دختر، منتشرکنندگان این خبر را تهدید به برخورد قانونی کرد.

روز گذشته خبری درباره خودکشی همزمان چهار دختر بابلی در استان مازندران در فضای مجازی منتشر شد. بر اساس این گزارش‌ها این چهار دختر اهل موزیرج بودند و به گفته افراد محلی با خوردن قرص برنج اقدام به خودکشی همزمان کرده‌اند که دو نفر از آنها جان سپرده و دو نفر دیگر به کما رفته‌اند. مدیرکل پزشکی قانونی مازندران نیز بدون رد کردن این خبر فقط همزمان بودن این چهار خودکشی را تکذیب کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، جمعه 7 اوت 2020، علی عباسی با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر خودکشی همزمان چهار دختر نوجوان در بابل گفت: «روزهای دوشنبه و سه‌شنبه گذشته طبق دستور مقام قضائی برای تعیین علت فوت و صدور جواز دفن، جسد دو دختر 14 و 15 ساله اجساد به پزشکی قانونی شهرستان منتقل شد».

به گفته او، پس از معاینه و بررسی پرونده بالینی توسط کارشناسی پزشکی قانونی و با توجه به اینکه خانواده از کسی شکایت نداشت، علت فوت این دو دختر مسمومیت با قرص برنج تشخیص داده شد و اجساد با هماهنگی مقام قضائی تحویل خانواده‌ها شد.

اسماعیل ملاکریمی دادستان شهرستان بابل نیز با تکذیب خودکشی همزمان چهار دختر در این شهرستان، منتشرکنندگان خبر را تهدید کرد و گفت: «کسانی که شایعات و اخبار دروغ را در فضای مجازی منتشر می‌کنند، شریک جرم محسوب شده و برابر قانون با آنان برخورد می‌شود».

هنوز گزارشی درباره انگیزه خودکشی این دختران نوجوان منتشر نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم