هشتگ «کولبر نکُشید» به ترند اول ایران در توئیتر تبدیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کاربران توئیتر در اعتراض به تیراندازی به سمت کولبران کرد در نقاط مرزی، هشتگ «کولبر نکشید» را به ترند اول در ایران تبدیل کردند.

پس از کشته شدن یک کولبر در 30 ژوئیه در نوسود بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزی سپاه پاسدارن به سمت دسته‌ای از کولبران، کاربران از شب گذشته تا امروز دوشنبه 3 اوت 2020 هشتگ «کولبر نکُشید» را منتشر و با تکرار آن برای 127 هزار بار، این هشتگ را به ترند اول در ایران تبدیل کردند.

بر اساس گزارش هه‌نگاو، این کولبر به نام «وزیر محمدی» 29 ساله متاهل و دارای یک فرزند، اهل روستای حشمر از توابع شهرستان ثلاث باباجانی بود.

تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد ماموران سپاه پاسداران بدون اخطار قبلی، گلوله را از فاصله نزدیک و به سر این کولبر شلیک کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا پیش از این درباره گرایش مردم برخی استان‌های محروم در ایران به شغل کاذب کولبری نوشته بود که «به خاطر بیکاری و از روی ناچاری و در قبال دستمزد ناچیز اقدام به عبور غیرقانونی از مرز و حمل و ورود کالای غیرقانونی خارجی می‌کنند».

روزنامه همشهری، 25 فوریه 2018 نیز در این باره گزارش داد: «کولبران به خاطر نبود کار مناسب که درآمد آن برابر کولبری باشد به این کار روی آورده‌اند. درآمد هر کولبر ماهیانه به طور متوسط سه میلیون تومان است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم