هشدار فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران: امواج بعدی کرونا در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به‌رغم ابراز خوش‌بینی برخی از مسئولان ایران نسبت به کنترل شیوع ویروس کرونا در این کشور، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان‌شهر تهران نسبت به ساده‌انگاری در مقابله با این ویروس هشدار داده است.

به گزارش ایسنا علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران بکشنبه 2 اوت گفت که طرح شکست کرونا یک «شعار هیجانی» بیش نیست. او از طولانی شدن روند مقابله با همه‌گیری کرونا در تهران سخن گفته و از «امواج بعدی» شیوع این ویروس خبر داده است.

Advertisement

زالی سیاست «ایمنی جمعی» را سیاست خطرناکی دانست که می‌تواند باعث گسترش بیشتر شیوع ویروس کرونا و تلفات زیاد ناشی از ابتلا به بیماری کووید-19 شود.

به باور او، ایمنی جمعی تنها زمانی می‌تواند پدید آید که 66 درصد جامعه به این ویروس مبتلا شوند و چنین امری نه تنها از منظر علمی ناصحیح است، بلکه می‌تواند پیامدهای سنگینی به همراه داشته باشد.

بر اساس آمار و اطلاعاتی که زالی منتشر کرده، اکثر کسانی که در تهران در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند در گروه سنی بین 70 تا 79 سال بوده‌اند. این در حالی است که بیشترین گروه سنی در کلان‌شهر تهران از نظر شمار ابتلا به این ویروس، بین 50 تا 59 سال بوده است.

زالی با اشاره به جمعیت کلان تهران و همچنین جمعیت شناوری که روزانه وارد تهران می‌شود، خواستار سه‌ برابر کردن شمار اتوبوس‌ها و متروها در تهران شده تا امکان رعایت فاصله فراهم شود.

شایان ذکر است که برگزاری مراسم عزاداری عاشورا در ایران نیز به نگرانی‌های بیشتر در مورد افزایش کنترل نشده شمار مبتلایان به کرونا دامن زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم