اعتصاب گسترده کارگران و کارکنان پتروشیمی و شرکت نفت و گاز جنوب ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

از صبح روز شنبه 1 اوت، کارکنان و کارگران مناطق اقتصادی و پتروشیمی و همچنین پالایشگاه پارسیان و پتروشیمی لامرد و پالایشگاه آبادان و پالایشگاه فازهای 22 و 24 پارس جنوبی کنگان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا اعتصاب کردند.

به گزارش وبگاه « ایران کارگر»، ارگان صدای کارگران و زحمتکشان ایران، اعتصابات گسترده‌ای که از صبح امروز از طرف کارگران و کارکنان پالایشگاه آبادان، پالایشگاه پارسیان، پتروشیمی لامرد و پالایشگاه فازهای 22 و 24 پارس جنوبی کنگان آغاز شده، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا است و کارگران مصمم هستند تا رسیدن به خواسته‌هایشان، به اعتصاب ادامه دهند.

کارگران و کارکنان مناطق اقتصادی و پتروشیمی در جنوب ایران، در شرایطی دست به اعـتصاب گسترده و سراسری زده‌اند که آنها از کم‌ترین حقوق و مزایا برخوردارند و همان حداقل حقوق‌شان نیز به موقع پرداخت نمی‌شود. از سوی دیگر، این روزها کار در دمای هوای بالای 50 درجه، امان و توان را از کارگران این مراکز تولیدی گرفته است.

بر أساس آخرین گزارش ها، طی روزهای گذشته، علی‌رغم هشدار نسبت به وضعیت گرمای هوا و کم کردن ساعات کار در شرکت و پالایشگاه‌ها، اما کارگران تمام روز مشغول به کار بودند. به همین دلیل در روزهای گذشته گرمازدگی منجر به مرگ یک کارگر تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندر ماهشهر شد.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه 28 ژوئیه نیز پرسنل نفتی آزادگان شمالی در اعتراض به پائین بودن دستمزد خود، دست به تجمع و اعـتصاب زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید