آمار صعودی کووید19 در ایران؛ شناسایی 2548 بیمار جدید و جان باختن 216 نفر در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران 216 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت اخیر در این کشور جان باختند و 2548 بیمار جدید نیز طی یک روز شناسایی شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 1 اوت 2020، سیما سادات لاری اعلام کرد که با جان باختن 216 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع فوتی‌های این بیماری به 16982 نفر رسید.

او با بیان اینکه از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2548 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد، مجموع مبتلایان را 306752 نفر عنوان کرد.

سادات لاری در ادامه بیان کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 265830 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 4011 نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

به گفته او تاکنون 2482553 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز و استان‌های «خوزستان»، آذربایجان غربی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

به گفته او از نیمه خردادماه موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های استان سمنان به میزان بیش از دو برابر افزایش یافته و در حال حاضر پنج شهرستان از در این استان در وضعیت قرمز هستند و شیب موارد بستری در شهرستان‌های شرق این استان، مثل شاهرود و دامغان روند تندتری دارد.

سادات لاری درباره استان یزد نیز گفت که از اواسط خردادماه، نمودار بستری روزانه در این استان روند صعودی گرفته و موارد ابتلا و بستری در شش هفته گذشته رشد دو برابری داشته است.

به گفته او در حال حاضر پنج شهرستان از استان یزد در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد بستری در شهرستان‌های یزد، تفت، خاتم، مهریز و میبد شیب تندی دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید