بازگشت دلار در ایران به بالاترین بهای نرخ آزاد خود در 8 روز گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر أساس آخرین گزارش های از بازار ارز ایران، با وجود ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی، قیمت آزاد فروش دلار سه‌شنبه 28 ژوئیه نیز به صعود خود ادامه داد و به بالاترین حد طی 8 روز گذشته رسید.

بر أساس این گزارش‌ها، بانک مرکزی ایران، روز سه‌شنبه 28 ژوئیه نیز بهای 20 هزار و 500 تومانی فروش هر دلار آمریکا در شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود را همچون روز دوشنبه 27 ژوئه حفظ کرد؛ با این حال، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران تحت تاثیر رشد تقاضا به روند صعودی خود که از روز دوشنبه آغاز شده ادامه داد و به 23 هزار و 500 تومان رسید.

پیشتر در جریان مبادلات روز 29 تیرماه گذشته، قیمت پایانی مبادلات روزانه دلار در بازار تهران به بالاتر از 23 هزار و 500 تومان رسیده بود.

همزمان شکاف چهار هزار تومانی نرخ رسمی و آزاد یورو که در مبادلات روز یکشنبه گذشته ایجاد شده، همچنان برقرار ماند. در حالی که نرخ رسمی یورو همچون روز دوشنبه 23 هزار و 500 تومان بود، قیمت آن در بازار آزاد تهران از 27 هزار و 500 تومان فراتر رفت.

در حالی که قیمت جهانی طلا روز سه‌شنبه 28 ژوئیه با عقب‌نشینی 7 دلاری از رکورد تاریخی روز جمعه به هزار و 936 دلار رسید؛ رشد قیمت دلار در بازار داخلی ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا همچنان در نرخ‌هایی نزدیک به 11 میلیون و 200 هزار تومان مبادله شود و هر گرم طلای خام 18 عیار نیز بالاتر از یک میلیون و 60 هزار تومان فروخته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید