روحانی صدای روزنامه «جمهوری اسلامی» را هم در آورد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تاکید اخیر روحانی به لزوم برگزاری مراسم و تجمع‌های مربوط به ماه محرم برغم زرد یا قرمز بودن وضعیت شهرها و مناطق گوناگون ایران در ارتباط به موج دوم کرونا که آمار تلفات روزانه را سه رقمی کرده، با موجی از واکنش‌های تند حتی در میان طرفداران نظام و یکی از تندرو ترین روزنامه‌های أصول گرا مواجه شده است.

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله شنبه 26 ژوئیه خود به قلم مسیح مهاجری مدیر مسئول این روزنامه، درباره تصمیم به برگزاری مراسم مذهبی نوشت: «در چنين وضعيتی معلوم نيست چرا آقای رئيس‌جمهور توصيه اکيد می‌‌کند عزاداری‌‌های محرم با رعايت پروتکل‌های بهداشتی‌ برگزار شود. پروتکل‌ها طبق توصيه وزارت بهداشت عبارتند از زدن ماسک، رعايت فاصله اجتماعی، شستن دست‌ها و عدم حضور در اجتماعات. اگر بخواهيم بدون مجامله سخن بگوئيم بايد اعتراف کنيم امکان رعايت هيچيک از اين چهار مورد در عزاداري‌ها وجود ندارد.»

مهاجری با لحنی نیش دار نوشته است: «نتيجه اين می‌‌شود که به خاطر انجام يک امر مستحب، سلامت جامعه به خطر می‌افتد و بسياری از مردم قربانی کرونا خواهند شد. آنچه موجب تأسف شديد است اينست که ما به نام دين و با انجام کاری که مربوط به دين است، برخلاف خواست دين که حفاظت از جان را در اولويت اول قرار داده است عمل می‌‌کنيم.»

مهاجری خطاب به روحانی نوشت: «آقای رئيس‌جمهور! شما به عنوان فرمانده کل ستاد مقابله با کرونا مسئول جان مردم هستيد. کاملاً روشن است که تصميمات جديد ستاد، دقيقاً همان بلائی را به جان‌ها خواهد انداخت که لغو محدوديت‌های کرونائی با خود آورده است. به اين واقعيت تلخ فکر کنيد که با اين تصميمات، پائيز سياهی در انتظار کشور ما خواهد بود. لطفاً تعارف با اين و آن را کنار بگذاريد.»

این در حالیست که معاون درمان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران گفته است: بیماران کرونایی بدحال‌تر و جوانتر هستند» و معاون وزارت بهداشت هم گفته: «اوضاع اصلا خوب نیست و تقریباً کل کشور وضعیت قرمز دارد.»

وی همچنین تهران را منبع پخش کرونا در کل کشور خواند و گفت: «تا زمانی که بستری‌ها کاهش نیابد، مرگ 200 تایی مهمان ماست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید