بیش از 50 درصد داروخانه‌های تهران در شرف ورشکستگی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دبیر انجمن داروسازان تهران اعلام کرد که در استان تهران بیش از 50 درصد داروخانه‌ها یا درآمدی ندارند و درآمدهایشان با هزینه‌هایشان برابری می‌کند و یا در شرف ورشکستگی هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه 25 ژوئیه 2020 محمدرضا دری وضعیت اقتصادی داروخانه‌ها را متاثر از وضعیت اقتصادی این کشور دانست که در حال حاضر دچار تنش‌های مالی است.

به گفته او وضعیت داروخانه‌ها هم متاثر از اقتصاد، «خوب نیست» و در حال حاضر داروخانه‌های استان تهران، چندین ماه از بیمه‌های خدمات درمانی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و... طلبکارند و این در محل گذری که داروها هم دچار تغییرات و نوسانات قیمتی شدند، به اقتصاد داروخانه لطمه زیادی وارد می‌کند.

دری تاکید کرد که به دلیل افزایش فقر، مردم در خرید کالاهای سلامت محور تجدیدنظر می‌کنند و به شدت در این بخش داروخانه‌ها متضرر هستند.

او ممنوعیت عرضه ماسک در داروخانه‌ها را منجر به ضربه اقتصادی به داروخانه‌ها عنوان کرد.

دبیر انجمن داروسازان تهران در ادامه گفت: «در استان تهران بیش از 50 درصد داروخانه‌های ما یا درآمدی ندارند و درآمدهایشان با هزینه‌هایشان برابری می‌کند و یا در شرف ورشکستگی هستند».

مشکل بدهی سنگین بیمه‌ها به داروخانه‌های سراسر ایران، مدت‌هاست حل نشده باقی مانده است که این امر اقتصاد داروخانه‌ها در این کشور را با مشکلات و تنگناهای جدی روبه‌رو کرده و با وجود پیگیری‌های مستمر هنوز این مشکل رفع نشده است.

علی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران 14 ژانویه 2020 در این باره به عصر اقتصاد گفت: «بر اساس آمار شرکت‌های پخش دارو در حال حاضر حدود یک هزار داروخانه کشور با مشکل چک‌های برگشتی مواجه هستند که این مسئله به معنی بحران اقتصادی شدید در نزدیک به 10 درصد از داروخانه‌هاست».

به گفته او در شرایطی شرکت‌های دارویی برای بدهی جمعاً 500 میلیارد تومانی داروخانه‌ها، مؤسسان آن‌ها را روانه دادگاه‌ها کرده‌اند که داروخانه‌های کشور سه هزار میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه طلبکار هستند!

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید