خبرگزاری تسنیم: هیچ شخصیت سیاسی یا نظامی در هواپیمای ماهان حضور نداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری تسنیم 24 ژوئیه اعلام کرد که برخلاف برخی گمانه‌زنی‌ها، هیچ شخصیت سیاسی یا نظامی در هواپیمای ماهان حضور نداشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیگیری‌های این خبرگزاری نشان داده، برخلاف برخی گمانه‌زنی‌ها، هیچ شخصیت سیاسی یا نظامی در هواپیمای ماهان که مورد دو جنگنده نزدیک آن شده بودند، حضور نداشته است.

پیش از این خبرگزاری رویترز گزارش کرد که یک فروند هواپیمای مسافری شرکت هواپیمایی ماهان شامگاه پنج‌شنبه 23 ژوئیه 2020 به دو فروند هواپیمای جنگنده در آسمان سوریه نزدیک شده و ناچار به کاهش شدید ارتفاع شد. در این حادثه تعدادی از مسافران زخمی شدند.

ماهان ایر به دلیل خدمات‌رسانی به سپاه پاسداران و انتقال پیکارجو و تسلیحات به سوریه از سال 2011 از سوی آمریکا تحریم شده است. پرواز هواپیماهای ماهان ایر از سال 2019 نیز بر فراز آلمان و فرانسه ممنوع شد. در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس 2011 آغاز شد، تا کنون بیش از 380 هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند. ایران در این جنگ با تمام توان از رژیم بشار اسد حمایت کرد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات‌متحده آمریکا هم در ماه می 2020 با انتقاد از چین درباره صدور اجازه ورود هواپیماهای شرکت ماهان ایر گفت چین هواپیمایی ماهان که ناقل تروریست‌هاست را به خاکش راه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید