پلیس ایران: بیش از 50درصد دستگیرشدگان سرقت‌ها طی 3 ماه اخیر «باراولی» بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به شیوع کرونا در ایران طی ماه‌های اخیر، اعلام کرد که بیش از 50 درصد دستگیرشدگان سرقت‌ها طی سه ماه اخیر «باراولی» بودند و اظهار کرد که «این اتفاقات بی‌تاثیر از شرایط روز نیست».

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، سه‌شنبه 21 ژوئیه 2020، علیرضا لطفی درباره تاثیر مشکلات اقتصادی و شیوع کرونا بر وقوع جرائمی مانند سرقت در ایران تاکید کرد که مشکلات مختلف به ویژه مشکلات اقتصادی باعث افزایش جرائم می‌شود. به گفته او، همزمان با شیوع کرونا طی ماه‌های اخیر، سرقت از منازل به دلیل اینکه مردم بیشتر در خانه‌ها بودند کاهش یافته بود، طوری که این کاهش به میزان 14 درصد بود.

از سوی دیگر، لطفی اعلام کرد که یک سری سرقت‌های خرد مانند سرقت‌ قطعات و لوازم خودرو و موبایل‌قاپی افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی تهران در ادامه اظهار کرد که دستگیری مجرمان سابقه‌دار نسبت به «باراولی‌ها» در سال‌های گذشته 50 درصد به 45 درصد بود؛ یعنی بیش از 50 درصد مجرمان سابقه‌دار بودند و کمتر از 45 درصد مجرمان بار اولی بودند، اما در حال حاضر تقریبا این میزان مساوی شده است.

به گفته او حتی شاید در این سه ماهه اخیر بیش از 50 درصد دستگیرشدگان برای بار اول مرتکب جرم شده بودند و این نشان می‌دهد که این اتفاقات بی‌تاثیر از شرایط روز نیست.

خبرگزاری برنا، 9 مه 2020 به نقل از حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران گزارش داد که در جدیدترین آمار درباره میزان تخلفات در ایام کرونا، سرقت منزل و نزاع خیابانی کاهش داشته است، اما سرقت خودرو و موتورسیکلت هر یک 5 درصد و سرقت داخل خودرو حدود 8 درصد افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید