احضار سفیر ایران به وزارت خارجه کره جنوبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه کره جنوبی روز سه‌شنبه 21 ژوئیه اعلام کرد که سعید بادامچی، سفیر ایران در این کشور را احضار کرده تا مراتب تاسف خود را نسبت به اظهارات مقام‌های ایران درباره کره جنوبی ابراز دارد.

به گزارش خبرگزاری یوتهاب کره جنوبی، احضار بادامچی درپی اعلام موضع مقام‌های وزارت خارجه ایران از احتمال پیگیری قانونی و حقوقی در مجامع بین‌المللی علیه کره جنوبی به علت بلوکه کردن بخشی از دارایی‌های ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران صورت گرفت.

شایان ذکر است که 7 میلیارد دلار از پول‌های ایران در دو بانک کره جنوبی مسدود شده و سئول به دلیل تحریم‌های آمریکا از پرداخت آن خودداری می‌کند.

به دنبال دستور حسن روحانی در خصوص پیگیری‌های حقوقی در مجامع قضایی بین‌المللی، علی ربیعی سخنگوی دولت هفته گذشته اعلام کرد: «کمیته‌ای در وزارت خارجه و وزارتخانه‌های ذیربط برای پیگیری بازگرداندن اموال بلوکه شده کشور در کره تشکیل شده و امیدواریم کره جنوبی از اخلاق در تجارت تبعیت کند و بدهی‌های خود به ملت ایران را بازگرداند. در غیر این صورت ما اقدامات مقتضی را در مجامع بین‌المللی انجام خواهیم داد.»

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد، کوه کیونگ-سوک، مدیرکل امور آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه کره جنوبی در این دیدار از اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران که اعلام کرده بود ممکن است تهران از کره جنوبی شکایت کند، ابراز تاسف کرد.

کیم این-چول، سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی نیز در نشستی مطبوعاتی در خصوص دیدار سفیر ایران با مقام‌های کره‌ای تاکید کرد که سعید بادامچی در آن دیدار اعلام کرده که تهران به دنبال تفاهم با کره جنوبی بر سر این موضوع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید