نماینده مجلس ایران: آقای رییس‌جمهور چه اقدامی برای کنترل قیمت ارز کردید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد علی‌پور نماینده ماکو در مجلس شواری اسلامی ایران یک‌شنبه 19 ژوئیه 2020 با انتقاد از حسن روحانی گفت، شعارهایی که رئیس‌جمهوری در ایام انتخابات می‌گفت چه شد؟ هر روز می‌خوابیم و صبح بیدار می‌شویم و با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد علی‌پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 ژوئیه) قوه مقننه، گفت: «همه ما به حوزه انتخابیه می‌رویم و بین مردم هستیم، مردم از ما سؤال می‌کنند با شروع کار شما در مجلس هر روز ما شاهد افزایش قیمت ارز هستیم، پس شما چه می‌کنید؟»

وی ادامه داد: «شعارهایی که رئیس جمهوری در ایام انتخابات ریاست جمهوری می‌گفت چه شد؟ هر روز می‌خوابیم و صبح بیدار می‌شویم و با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو هستیم. آقای رئیس جمهور چه اقدامی برای کنترل قیمت ارز کردید؟ دولت شما و دستگاه‌های اجرایی چه می‌کنند؟ ما پاسخی برای مردم نداریم، آیا از وضعیت مردم خبر دارید؟»

این نماینده مجلس ایران افزود: «هر روز شاهد افزایش قیمت ارز هستیم و این افزایش بر سایر قیمت‌ها اثر می‌گذارد. رشد قیمت‌ها صعودی شده است. افزایش قیمت‌ها غیرقابل تحمل برای مردم شده است. آقای رئیس، چه پاسخی برای مردم داریم و چه اقدامی باید بکنیم؟»

در همین حال، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده بافق و مهریز نیز ضمن تاکید بر اینکه دغدغه همه مردم اکنون معیشت اقتصادی است، افزود: «سوال از رئیس جمهور و استیضاح هم به دلیل اظهارات مخالفان و موافقان به نتیجه نرسیده اما تمام دغدغه مندان تنها پیگیری مسائل اقتصادی را می خواهند و با اجرای این قانون دولت پاسخگو خواهد بود.»

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس تاکید کرد: «مجلس ساز وکاری را تعریف کرده که مردادماه باید رئیس جمهور و وزرا گزارش عملکرد خود را ارائه دهند و مقایسه ای میان اقدامات انجام شده و وضعیت فعلی و همچنین برنامه های آینده خود انجام دهند. اجرای این قانون مختص به دولت فعلی نیست بلکه برای تمامی دولت ها است و با اجرای آن پاسخ به سوال یا حتی استیضاح هم برآورده می شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید