پمپئو: رژیم ایران تنها زبان زور را می‌فهمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گفته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، رژیم‌های یاغی مانند حکومت تحت رهبری آیت‌الله تنها در برابر زور و قدرت، و نه دلجویی و پذیرش خواسته‌های‌شان، پاسخگو هستند.

پمپئو شامگاه جمعه 17 ژوئیه در جریان سخنرانی در دانشگاه ایالت ایووا با اشاره به این موضوع که آمریکا پس از خروج از برجام به کلی سیاست جدیدی را در قبال رژیم ایران در پیش گرفته گفت: «توافق اتمی با رژیم ایران فقط به آنها پول بیشتری داد تا آن را صرف تروریسم کنند. ما از اساس اقدام به تغییر رفتار و روش مقابله با رژیم ایران کرده‌ایم. سیاست جدید ما رژیم ایران را از پول بی‌بهره ساخته و پناهگاه‌های دیپلماتیک را از آنها گرفته است.»

وزیر خارجه آمریکا افزود: «تهدیدهایی که با آن‌ها روبرو هستیم خیلی بزرگ هستند. چین در حال پایین کشیدن آزادی در تمام جهان است، روسیه می‌خواهد دموکراسی و نهادهای ما را مسموم کند و رژیم ایران می‌خواهد جمهوری اسلامی را در تمام خاورمیانه گسترش دهد.»

پمپئو در ادامه با رد سیاست مماشات دموکرات‌ها و کشورهای اروپايی در قبال نظام ایران افزود: «رژیم‌های یاغی مانند حکومت تحت رهبری آیت‌الله تنها در برابر زور و قدرت، و نه دلجویی و پذیرش خواسته‌های‌شان، پاسخگو هستند.»

وزیرخارجه آمریکا گفت: «قاسم سلیمانی تروریست خیلی خوب از تعهد ما بر بازدارندگی وقتی او را از صحنه روزگار محو کردیم،‌ باخبر شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید