نوروزی: افرادی مانند روح‌الله زم بدانند که آخر به دام نیروهای انقلابی می‌افتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن نوروزی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت، افرادی به مانند روحالله زم که به بیگانگان پناه می‌برند و خیال می‌کنند که از این طریق می‌توانند تاثیرات منفی بر روند انقلاب و حاکمیت اسلامی بگذارند؛ ممکن است آنها چند صباحی اقداماتی انجام دهند اما اینگونه نیست که همواره آزاد باشند به هر حال اینها به دام نیروهای انقلابی می‌افتند.

نوروزی گفت: «افرادی که به بیگانگان پناه می‌برند باید بدانند که اشراف اطلاعاتی ایران به میزانی است که تهدیدات علیه خود را خنثی می‌کند و این‌گونه نیست که آنها فکر کنند که چون خارج از کشور هستند می‌توانند هر کاری علیه ایران انجام دهند.»

او در ادامه گفته است: «این افراد باید متوجه باشند که جمهوری اسلامی ایران اینگونه نیست که از حق خودش، ملت و موجودیت نظامش بگذرد. این افراد مدتی آزاد هستند اما نظام اسلامی از آنها به خاطر حقی که نظام و ملت ایران دارند نخواهد گذشت و شاهد هستیم که با برخورد با روح الله زم از این حقوق دفاع هم شد.»

روز 14 اکتبر 2019 سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای خبر از دستگیری روح‌الله زم مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز داد.

سپاه اعلام کرد، سازمان اطلاعات سپاه، او را در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه دستگیر کرده است.

روح‌الله زم، فرزند آیت الله محمدعلی زم، روحانی شناخته شده ایرانی پس از حوادث انتخابات 2009 در ایران برای مدتی دستگیر و سپس از کشور خارج و به مالزی رفت و پس از آن به فرانسه رفت و در آنجا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز (صدای مردم) را راه‌اندازی کرد.

انال تلگرامی آمد نیوز در جریان اعتراضات دی‌ماه سال 96 بیش از 2 میلیون عضو داشت و نقش قابل توجهی در آن زمان ایفا کرد، مقامات ایران در همان زمان از تلگرام خواسته بودند که این کانال را مسدود کنند.

در اواخر ماه ژوئن غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست یک خبری از صدور حکم اعدام علیه روح‌الله زم خبر داد.

پس از آن، محمدعلی زم پدر روح‌الله زم، طی نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه روند دادگاه فرزندش را خلاف «عدالت و دادرسی اسلامی» خوانده ‌است.

محمدعلی زم، روحانی شناخته شده ایرانی و رئیس پیشین حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران می‌گوید که وکیل تسخیری پسرش در مقدمه لایحه دفاع خود «دو ایراد» به روند دادرسی گرفته ‌است.

زم، با اشاره به اینکه در ملاقات روح‌الله با وکیل تسخیری، بازجویان نیز حضور داشته‌اند، به صحبت‌های این وکیل در خصوص نواقص «شکلی و ساختاری» در پرونده اشاره کرده و به نقل از او گفته‌است که اگر این نواقص وجود نداشت، روح‌الله زم می‌توانست با اعتماد به نفس و آرامش روانی بیشتری از خود دفاع کند و نتیجه پرونده تغییر می‌کرد.

او همچنین گفت که فرزندش شرایط روحی مناسبی ندارد و از زمان بازداشت در بی‌خبری کامل از همسر و دختران خردسال خود به سر می‌برد و همچنین امکان برقراری تماس با پدر و مادرش را نیز ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید