روحانی: 25میلیون ایرانی کرونا گرفته‌اند و 35میلیون نفر در معرض ابتلا هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس‌جمهوری ایران اعلام کرد که 25 میلیون ایرانی تاکنون کرونا گرفته‌اند و 35 میلیون نفر هم در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، شنبه 18 ژوئیه 2020، حسن روحانی به نقل از معاون وزارت بهداشت ایران گفت که تاکنون 25 میلیون جمعیت ایرانی از کرونا عبور کرده‌اند و بقیه جمعیت حدود 30 تا 35 میلیون نفر دیگر در معرض ابتلاء در ماه‌های آینده خواهند بود.

او در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، از جان باختن حدود 14 هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد و افزود: «در طول این 150 روز آمده است که مجموعاً بیش از 200 هزار نفر در بیمارستان‌ها بستری بودند».

به گفته روحانی، در گزارش وزارت بهداشت پیش‌بینی شده که تعداد بیمارهایی که باید بستری‌ شوند در آینده حدود دو برابر آن مقداری است که در طول 150 روز شاهد آن بوده‌اند.

رئیس‌جمهوری ایران تاکید کرد که از هر 1000 نفری که به این ویروس مبتلا می‌شوند 500 نفر آنها علامتی ندارند و ممکن است متوجه هم نشوند که به این ویروس مبتلا شدند. حدود 350 نفر علائم خفیف دارند و نیازی به بستری شدن ندارند اما ممکن است 150 نفر از هر 1000 نفر نیاز به بستری شدن داشته باشند.

او بر همین اساس نتیجه گرفت که در میان جمعیت چند 10 میلیونی پیش رو هر هزار نفری که مبتلا می‌شوند ممکن است بیشتر از صد نفر نیاز به بستری شدن داشته باشند.

روحانی با بیان اینکه شهر سفید در وضعیت فعلی معنایی ندارد، از موج دوم کرونا در ایران خبر داد و اعتراف کرد: «موج دوم نیز از اواخر خرداد آغاز شد و هنوز درگیر آن هستیم. مکان‌های شیوع این موج مشابه نبود و برخی استان‌ها درگیر موج اول و برخی دیگر در موج دوم با آن مواجه شدند».

این در حالی است که او پیش از این، گفته بود: «نباید با بیان این که نقطه دوم و سوم اوج بیماری کرونا در کشور ایجاد شده فضای روانی جامعه را به هم بریزیم».

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، روحانی برخی از مردم را متهم کرد که در طول دوران کرونا «دچار مشکل دیگری شده‌اند» ولی «از صبح دچار وسواس هستند و مداوم دست‌های خود را می‌شویند و وسایل را ضدعفونی می کنند».

اظهارات رئيس‌جمهوری ایران در حالی مطرح شده بود که گزارش‌های مختلفی از شیوع کرونا در 14 استان منتشر شده و تعداد بیماران جدید شناسایی در هر روز به دوران اوج شیوع کرونا در ایران رسیده بود.

رئیس‌جمهوری ایران در ادامه سخنان خود در جلسه امروز گفت که موج اول این بیماری با غافلگیری توأم بود و بیماری وارد ایران شد و تا روزی که متوجه آن شدند دو یا سه هفته طول کشیده بود.

او با بیان اینکه 500 نفر از هر 1000 نفر بدون علامت هستند تاکید کرد که این افرادِ بدونِ علامت مشکل ایجاد می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید