اعلام همبستگی کامل وزیر اطلاع‌رسانی یمن با تظاهرات مردمی ضد رژیم در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه جمعه 17 ژوئیه 2020 ضمن اعلام همبستگی با ادامه تظاهرات اعتراض‌آمیز مردمی ضد رژیم در ایران، گفت که مردم یمن از گذشته و تاکنون همچنان به دلیل رویکردهای توسعه‌طلبانه رژیم ایران و سیاست‌های خرابکارانه‌اش در منطقه رنج می‌کشند.

به گزارش العربیه معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن در این راستا به حمایت رژیم ایران از شبه‌نظامیان حوثی در شورش علیه دولت قانونی یمن و ارسال محموله‌های قاچاقی نفت، سلاح، موشک‌های بالستیک و پهپادها و همچنین اعزام کارشناسان متخصص در زمینه ساخت مین و بمب‌هایی که هر روز مردم یمن را می‌کُشد به این گروه شبه‌نظامی کودتاگر، اشاره کرد.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر»ضمن عرض زنده باد و پاینده باد به قیام مردم ایران که سال‌هاست علی‌رغم سرکوب، شکنجه، اعدام و ترور مخالفان به دست سپاه پاسداران در استان‌های مختلف ایران ادامه یافته، گفت این قیام تعبیری از مخالفت مردمی گسترده با رژیم آخوندی و سیاست‌هایش است که کشور را به سوی ورشکستگی سیاسی و اقتصادی و انزوای از محیط منطقه‌ای و بین‌المللی کشانده است.

الاریانی ضمن محکوم کردن حملات سرکوب، شکنجه و قطع شبکه اینترنت در مناطق اعتراضات در ایران، گفت رژیم حاکم بر ایران اینترنت را با هدف مخفی کردن جنایت‌های هولناکی که مرتکب می‌شود از دسترس عموم خارج می‌کند.

معمر الاریانی همچنین با مطالبات قانونی تظاهرکنندگان برای تحقق آزادی، عدالت و زندگی شرافتمندانه به دور از رژیم آخوندی که زندگی عامه مردم ایران را به فساد و تباهی کشانده و به روابط ایران با همسایگانش و جهان آسیب رسانده، اعلام همبستگی مطلق کرد.

الاریانی در این راستا به درد و رنج مردم ایران در اثر بحران‌های اقتصادی خُردکننده در سایه فساد سیاسی و اداری طبقه حاکمه، فروپاشی پول ملی ایران، افزایش قیمت‌ها و بالا رفتن میانگین‌های فقر و بیکاری در ایران اشاره کرد.
وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین رژیم ایران را به هزینه کردن ثروت‌های کشور و هدر دادن امکانات آن در حمایت از گروههای شبه‌نظامی فرقه‌گرا در یمن، لبنان، عراق و سوریه و قاچاق سلاح و گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید