کشمکش روحانی و قالیباف بر سر فرماندهی اقتصاد بحران‌زده ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اعتمادآنلاین گزارش داد که در جلسه سران قوا که روز گذشته برگزار شد، حاشیه‌هایی داشت و میان حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس کشمکش‌هایی بر سر فرماندهی اقتصاد ایران که این روزها در بحرانی‌ترین وضعیت به سر می‌برد، کشمکش و بگومگویی رخ داده است.

بر اساس گزارش اعتمادآنلاین، سه‌شنبه 14 ژوئیه 2020، جلسه سران قوا که روز گذشته برگزار شد، حاشیه‌هایی به همراه داشت.

طبق شنیده‌ها در این جلسه، حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با ناراحتی گله می‌کند و می‌گوید شما در دیدار با رهبری بسته اقتصادی رونمایی کردید در حالی که رهبری گفتند فرمانده جنگ اقتصادی دولت و بنده هستم!

قالیباف در جواب گفته بود که مجلس به دنبال حاشیه و مچ‌گیری از دولت نیست اگرچه به راحتی می تواند این کار را انجام دهد، اشکالی ندارد شما فرمانده، ببینیم می‌توانی اجرا کنید یا فقط طبق این چند سال حرف می‌زنید که وضع کشور به این وضعیت افتاده است.

از سوی دیگر، سخنگوی دولت ایران بلافاصله با نوشتن توئیتی این خبر را تکذیب کرد.

علی ربیعی تاکید کرد که حتی یک کلمه از این خبر کذب صحت ندارد.

او در ادامه نوشت: «آغازین صحبت‌های قالیباف این بود: شرایط اداره کشور سخت است. با همه وجود و توان پای کار هستیم. نیاز به همدلی و همراهی هر سه قوه یک یک اصل است».

ربیعی ادعا کرد که «جریانی در کمین هرگونه روزنه امیدآفرین در مردم نشسته است».

این در حالی است که پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری ایران، روز گذشته گزارش داد که حسن روحانی در جلسه اقتصادی قوای سه‌گانه گفته بود که رهبر ایران تاکید کرده؛ «در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، فرمانده این جنگ باید رئیس‌جمهور باشد و سایر قوا نیز می‌بایست در کنار دولت به میدان بیایند».

روحانی بر فرماندهی اقصاد بحران‌زده ایران همزمان با ارائه «بسته اقتصاد مردمی مجلس» که توسط قالیباف آماده شده، تاکید کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس مجلس ایران قرار است امشب در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، جزئیات بسته اقتصاد مردمی مجلس برای تحول اقتصادی را تبیین کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید