حمله نیروهای امنیتی به کارگران معترض در هفت‌تپه و بازداشت چهار نفر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه 14 ژوئیه 2020 و همزمان با سی‌امین روز اعتراضات کارگری در شهر هفت‌تپه، به کارگران معترض حمله کرده و چهار نفر از آنها را بازداشت کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «فعالین کارگری نیشکر هفت تپه که بعد از اعتصاب عازم منزل بودند توسط پلیس امنیت شهرستان شوش بدون دلیل و بدون حکم قانونی بازداشت شدند.»

براساس این بیانیه یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی منجزی، محمد خنیفر و مسلم چشم خاور از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت و زندانی شدن «کارگران هفت تپه و خبرنگاران مستقل» را شدیدا محکوم کرده و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آنها شد.

اسماعیل محمد ولی، روزنامه‌نگاری که به پوشش این اعتراضات می‌پرداخت هم روز گذشته به همراه یک عکاس دیگر بازداشت شد. گزارش شده او ساعاتی پس از بازداشت آزاد شد.

پرداخت حقوق و حق بیمه عقب‌افتاده، بازگشت به کار کارگران اخراج شده، بازداشت و زندانی شدن امید اسدبیگی، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر هفت تپه از مطالبات مطرح شده از سوی کارگران معترض است. این کارگران ماه‌هاست که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

امید اسدبیگی به «سردستگی سازمان یافته اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارز‌های دولتی» متهم شده و پرونده او به عنوان بخشی از مفاسد اقتصادی بزرگ در دادگاه در جریان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size