ترند شدن «اعدام نکنید» در توئیتر پس از صدور حکم اعدام سه معترض آبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه سخنگوی قوه قضائیه ایران از تایید حکم اعدام سه معترض آبان‌ماه خبر داد، کاربران عبارت «اعدام نکنید» را در توئیتر ترند کردند تا مخالفت خود را با صدور این حکم اعلام کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، سه‌شنبه 14 ژوئیه 2020، غلامحسین اسماعیلی با بیان اینکه حکم اعدام سه نفر در ارتباط با حوادث آبان‌ماه تایید شده است گفت که این حکم بعد از فرجام خواهی متهمان تایید شده و به دادسرا اعاده شده است.

اسماعیلی درباره این سه متهم با نام‌های امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی بیان کرد: «اینکه حکم اجرا شود یا خیر بستگی به اجرای احکام دارد و ممکن است در این فرآیند اعمال ماده 477 یا هر اقدام دیگری انجام شود تا نتیجه آن با تغییر مواجه شود».

سخنگوی قوه قضاییه ایران ادعا کرد که این متهمان، عناصر اصلی اعتراضات بودند اما در صحنه اعتراضات دستگیر نشدند و دو نفر از آنها در صحنه دزدی مسلحانه دستگیر شدند که در حال دزدی بودند.

اسماعیلی در ادامه اظهار کرد: «بعد از دستگیری در گوشی موبایل این افراد صحنه‌هایی که خودشان بانکی را آتش زدند و اقدامات خراب کارانه‌ای را انجام دادند، موجود و مشخص بود».

او تاکید کرد که این متهمان فیلم‌هایی که گرفته بودند را به خبرگزاری‌های خارجی ارسال کرده بودند و به دست خودشان بهترین مستندات را ضبط و در جلسات دادگاه اقرار کردند.

ساعاتی پس از انتشار خبر تایید حکم اعدام این متهمان، عبارت «اعدام نکنید» در توئیتر ترند شد. کاربران با نوشتن توئیتی انتقادی درباره همین موضوع و اضافه کردن هشتگ «اعدام نکنید»، مخالفت خود را با حکم صادر شده توسط قوه قضاییه ابراز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size