سخنگوی وزارت خارجه ایران: جسد قاضی منصوری به دادگاهی در رومانی ارجاع داده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران دوشنبه 13 ژوئیه، در نشست خبری گفت، جسد قاضی منصوری به دادگاهی در رومانی ارجاع داده شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، موسوی در این نشست در مورد آخرین وضعیت پرونده قاضی منصوری گفت: «به رغم عدم همکاری‌های اولیه مقامات ذی‌ربط رومانی در مورد این پرونده، به تازگی مقامات ذی‌ربط در سفارت کشورمان در رومانی، دیداری با مقامات پزشک قانونی این کشور داشته‌اند و آنها اعلام کرده اند که جسد متوفی با ذکر دلایل مرگ به دادگاهی در این کشور ارجاع داده شده است و پس از بررسی این دادگاه، اجازه داده خواهد شد که جسد متوفی با وکالت خانواده‌اش و با کاهش محدودیت‌های پروازی در پی شیوع ویروس کرونا، طی پروازی به ایران منتقل شود.»

گفتنی است، غلامرضا منصوری قاضی پیشین دادگاههای ایران، متهم به مشارکت در باند رشوه‌خواری در قوه قضاییه و دریافت 500 هزار یورو رشوه بود.

پس از تشکیل دادگاه اکبر طبری، معاون اجرایی صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه، مشخص شد که او در خارج از ایران به سر می‌برد. به گفته مقام‌های قضایی او در سال 2019 از ایران خارج شده بود.

با انتشار خبر دستگیری او در بخارست رومانی توسط پلیس این کشور، خبر آزادی او نیز بلافاصله منتشر شد. بر اساس حکم قاضی دادگاهی در شهر بخارست این متهم تا مدت محدودی و تحت شرایط خاصی آزاد شده بود، اما خبر پیدا شدن جسد بی‌جان او در هتل محل اقامتش، روز جمعه 19 ژوئن 2020 در رسانه‌های رومانی منتشر شد.

در خبر اولیه، مرگ او خودکشی که در پی سقوط از پنجره یکی از اتاق‌های طبقات فوقانی یک هتل در بخارست روی داد، اعلام شد. اما رادیو اروپای آزاد در رومانی خبر داد که جنازه منصوری در لابی هتل پیدا شده که فرضیه پرت شدن از پنجره را باطل می‌کرد.

گمانه‌زنی‌های بسیاری نیز درباره قتل منصوری مطرح شد. به علت متهم بودن او در پرونده طبری و احتمال افشاگری هنگام بازگشت به ایران درباره برخی متخلفان این پرونده که هنوز آزاد هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید