مخالفت تلویحی خامنه‌ای با استیضاح روحانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای رهبر انقلاب یکشنبه 12 ژوئیه در دیدار ویئو کنفرانس با نمایندگان مجلس تلویحا با استیضاح حسن روحانی که از سوی برخی نمایندگان مطرح شده بود، مخالفت کرد.

خامنه‌ای در این نشست آنلاین گفت: «اعتقاد راسخ دارم که دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و پیگیری امور به هیچ وجه سست نشود.»

گفتنی است که طی روزهای گذشته 130 نماینده مجلس، طرح سوال از حسن روحانی را امضا و به هیات رئيسه مجلس تحویل داده‌ بودند.

به نظر کارشناسان مسائل داخلی ایران، با توجه به سخنرانی امروز خامنه ای ، نمایندگان مجلس پیگیر چنین طرح‌هایی نخواهند شد.

علی خامنه‌ای در این سخنرانی با تاکید بر اینکه «فضای منازعه در رئوس دستگاه‌ها برای افکار عمومی زیان‌بخش و ناراحت‌کننده است»، گفت: «در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را به گونه‌ای مدیریت کنند که به کار مهم کشور لطمه نخورد.»

خامنه‌ای همچنین با اشاره به حضور وزرا در مجلس برای ارائه گزارش گفت باید از «توهین و تهمت» به وزرا جلوگیری شود و برخورد احساسی صورت نگیرد که ظاهرا در اشاره به حضور هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه، در مجلس و «دروغ‌گو» خوانده شدن وی از سوی برخی از نمایندگان است.

او در بخش دیگری از سخنرانی‌اش، گفت اقتصاد ایران دچار «بیماری» شده و خواستار قطع «امیدهای واهی به بیرون از مرزها» شد.

او در این دیدار همچنین مجلس یازدهم را از «قوی‌ترین و انقلابی‌ترین» مجالس پس از انقلاب خواند و گفت: حضور مردم در انتخابات مجلس «قابل قبول» بود.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در انتخابات مجلس یازدهم که با ردصلاحیت گسترده کاندیداهای غیراصولگرا همراه بود، بنا به گفته مقام‌های رسمی ایران مشارکت سراسری در انتخابات مجلس یازدهم 42.5 درصد بود و پائین ترین مزیان مشارکت اعلام شدئه از سوی وزارت کشور ایران پایین‌ترین میزان رسمی مشارکت در انتخابات طی 42 سال گذشته است.

شایان توجه است که خامنه‌ای که در این دیدار ماسک پوشیده بود، بیش از چهار ماه است که از حضور در هرگونه جلسه عمومی خودداری کرده و همه دیدارهای او به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید