شکایت سپاه از ایرنا بخاطر مصاحبه با نفر دوم ارتش که از بزرگنمایی سپاه انتقاد کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مهدی محمودیان، فعال مدنی، در توییت خود از شکایت سپاه پاسداران از پنج مدیر و روزنامه‌نگار ایرنا و تشکیل پرونده برای آنها به دلیل مصاحبه با دریادار سیاری خبر داد.

وی یکشنبه 12 ژوئیه در توئیت خود نوشت: شاید باور کردنش سخت باشد؛ اما با شکایت سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات برای پنج نفر از مدیران و خبرنگاران خبرگزاری رسمی حمهوری اسلامی بخاطر انتشار یک مصاحبه با نفر دوم ارتش جمهوری اسلامی، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، پرونده تشکیل شده و وسایل ارتباطی برخی از آنها توقیف شده است.

دریادار سیاری در آن مصاحبه به دخالت سپاه در امور سیاسی و اقتصادی، کمرنگ نشان دادن نقش ارتش در دوران جنگ و سوءتبلیغ علیه ارتش در صدا و سیما اشاره کرده بود. این مصاحبه دقایقی پس انتشار، از خروجی ایرنا حذف شد.

یک هفته پس از انتشار اظهارات حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش، علیه سپاه پاسداران، وزارت ارشاد مدیرعامل ایرنا خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی را تغییر داد و محمدرضا نوروزپور که در حوزه روابط عمومی دولت فعال بوده، به مدیریت ایرنا منصوب شد.
به گزارش رادیو فرانسه، گفت‌وگوی تصویری معاون هماهنگ‌کننده ارتش، اندکی بعد از انتشار بدون هیچ توضیحی از سایت اینترنتی ایرنا حذف شد.

دریادار حبیب الله سیّاری، معاون هماهنگ‌کنندۀ ارتش گفته بود که رسانه‌های رسمی در ایران به ویژه صدا و سیما که وی با صفت «بی وجدان» از آن یاد کرده، هرگز به مقام و موقعیت ارتش بهاء ندادند.

سرلشگر سیّاری گفته بود که ارتش برخلاف سپاه و بسیج، هرگز در پی بهره برداری تبلیغاتی از وظایف خود نبوده است و برخلاف سپاه و بسیج ارتش هیچگاه مایل نبوده که اقدام های آن جنبه تبلیغاتی پیدا کند و به ویژه اینکه هیچ ارتش جدّی در جهان هرگز چنین کاری نمی کند.

شایان ذکر است دقایقی پیش، سخنگوی سپاه پاسداران خبر شکایت از مدیران و خبرنگاران ایرنا به خاطر انتشار مصاحبه با دریادار سیاری را نادرست خواند و تهدید کرد که این «خبرسازی» مورد پیگرد قرار می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size