بیش از 4 هزار تن از پرسنل درمانی ایران در تهران کرونایی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علیرضا زالی فرمانده ستاد مبارزه با کرونای شهر تهران روز پنجشنبه 9 ژوئیه تاکید کرد براساس آمار برخی از دانشگاه‌ها، تاکنون 4400 نفر از پرسنل بهداشتی و درمانی دانشگاه‌ها در تهران به کرونا مبتلا شده‌اند.

زالی در جلسه اضطراری ستاد کرونا تهران که با حضور وزیر بهداشت ایران برگزار شد، افزود: عددی که ما از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و بقیته‌الله (دانشگاه‌های علوم پزشکی در تهران) گرفتیم حاکی از آن است که تا کنون 4400 نفر از پرسنل بهداشتی درمانی دانشگاه‌ها در تهران به کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیرضا زالی، با ابراز نگرانی از افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در این شهر اظهار داشت: قریب بیش از چهار ماه پرسنل عرصه مدافع سلامت شبانه روزی تلاش می‌کنند. تعداد زیادی از این پرسنل خسته شدند و در راند دوم بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد زیادی از همکاران ما مجددا در معرض ابتلا قرار گرفتند.

او ادامه داد: تنها طی امروز 250 نفر از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران مرخصی استعلاجی گرفته‌اند. بنابراین در آینده نزدیک در معرض خطر جدی کاهش نیروی انسانی مُبَرَز که تجربه خوبی هم در ماه‌های اخیر پیدا کردند، خواهیم بود.

او عمده فوتی‌های کرونا در تهران را مربوط به مناطق 4، 2، 14 و 15 اعلام کرد و گفت: زیرا بالاترین تراکم جمعیتی را در منطقه دو و چهار داریم.
این در حالی است که در همین راستا انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با اشاره به روند صعودی مبتلایان کرونا، تاکید کرد: اگر وضعیت تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار دشوار می‌شود.

همچنین علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران، وضعیت این شهر را از حیث شیوع ویروس کرونا «‌بسیار اسفناک» خوانده و گفت: افزایش پرشتاب تعداد بیماران و جانباختگان، حیرت آور است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید