رویترز: 63 میلیون بشکه نفت روی دست ایران مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رویترز به نقل از آمار ارائه شده توسط شرکت گزارش کرد که FGE Energy مقدار نفت روی آب مانده ایران با ثبت رکورد 63 میلیون بشکه، به بیشترین مقدار خود در تاریخ این کشور رسید.

پس از خروج ایالات متحده آمریکا از توافق برجام، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور وعده داد صادرات نفت ایران به صفر برساند و حالا آمار نشان می‌دهد او به تحقق این وعده خود نزدیک شده و صادرات نفت ایران را به پایین‌ترین سطح خود رسانده است.

بر مبنای تخمین شرکت اطلاعات بازار نفت «کپلر» میانگین ذخیره نفت خام ساحلی ایران که در ژانویه سال جاری میلادی 16 میلیون بشکه بوده در ماه آوریل امسال به 54 و در ژوئن به 63 میلیون بشکه رسیده است.

داده‌های این شرکت همچنین نشان می‌دهد که ایران ماه‌هاست که حدود 50 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی به صورت شناور روی دریا دارد.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران پیش از این گفته بود که تحریم‌های جاری ایالات متحده آمریکا از جنگ هشت ساله با ایران دشوارتر است.

زنگنه اولین نفر از مسئولان ایران نیست که به کاهش درآمدهای نفتی اعتراف می‌کنند. پیش از این حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نیز پس از گران کردن قیمت بنزین ادعا کرد که هدف از افزایش قیمت بنزین «کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است»، گفت که یکی از راه‌های تامین هزینه‌های این طرح فروش نفت بیشتر است ولی در حال حاضر، فروش نفت ایران با محدودیت‌هایی مواجه است.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز در سپتامبر 2019 با تاکید بر اینکه اقتصاد این کشور، یک اقتصاد وابسته به نفت است، گفت که اگر روزی «دشمن» اراده کند فروش نفت ما را به صفر برساند، «تا حدودی» موفق می‌شود.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بارها تاکید کرده که آمریکا صادرات نفتی ایران را به صفر خواهد رساند . او گفت واشنگتن معافیت از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید نمی‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید