مقام مسئول ایرانی: اجاره مسکن در بحرانی‌ترین شرایط طی 50 سال اخیر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه املاک بتاکید دارد که بخش اجاره مسکن در بحرانی‌ترین شرایط 50 سال اخیر به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزارش تسنیم (وابسته به سپاه پاسداران)، عقبائی بکشنبه 5 ژوئیه در اظهار نظر رسانه‌ای خود در خصوص وضعیت بخش مسکن اجاره‌ای گفت: «قراردادهای اجاره مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا تنظیم می‌شود و وظیفه دولت است که برای مردم تامین مسکن متناسب برنامه‌ریزی کند.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا تعیین سقف افزایش اجاره بها توسط ستاد ملی کرونا مانند تجربه دولت دهم به شکست منجر نمی‌شود، اظهار کرد: «وضعیت کنونی کشور با وضعیت سال‌های 90 و 91 متفاوت است؛ درست است که آن زمان مشکل اجاره‌نشینی داشتیم اما مشکل درآمد عمومی و تورم بالا را نداشتیم.»

وی با بیان این که هم‌اکنون وضعیت کاملا بحرانی بر بخش مسکن حاکم شده، افزود: «بخش اجاره مسکن بحرانی‌ترین شرایط نیم قرن اخیر را تجربه می‌کند. بر این اساس دولت باید به این امر ورود پیدا می‌کرد.»

او در عین حال ادامه داد: «در شرایط کنونی کشور که اقتصاد خوابیده، مشاغل دچار کسادی و رکود هستند ضمن این که هم افزایش حقوق متناسب با تورم نبوده، مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در حکم قانون قرار دارد و در مواقع بحرانی باید به فریاد مردم برسد.»

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان «با توجه به این‌که سه قوه در این ستاد حضور دارند لاجرم مصوبات این ستاد در حکم قانون است» گفت: «دولت اعلام کرده در تهران سقف افزایش اجاره بها 25 درصد، ‌ کلانشهرها 20 درصد و سایر شهرها 15 درصد است. این مصوبه هم تا سه ماه پس از سفید شدن وضعیت کشور لازم الاجراست.»

عقبایی یادآور شد: در سال 91 شرایط کشور بحرانی نبود و سه قوه هم عزمی بر این موضوع نداشتند و جایی هم برای تصویب مصوب نبود. در دوره قبلی با بخشنامه وزارت راه، سازمان تعزیرات به بازار اجاره ورود کرده بود. اما این دوره به دلیل شیوع ویروس کرونا، مشکلات اقتصادی و... وضعیت بخش اجاره مسکن بحرانی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید