برادر قاضی منصوری: برادرم گفته بود که امنیت جانی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امیرحسین نجف‌پورثانی برادر قاضی منصوری در رابطه به فوت برادرش با رسانه‌ها گفت، برادرم گفته بود که امنیت جانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری برنا، برادر منصوری گفت، او در تماس تلفنی با خانواده مداوم اعلام می‌کرد که امنیت جانی ندارد، حتی او مراتب نگرانی از عدم امنیت جانی را از طریق اینجانب به دادگاه رسیدگی کننده پرونده منتقل کرد.

او گفت: «از همان لحظات اولیه که خبر خودکشی منتشر شد خیلی شفاف نظرم را بیان کردم و همه رسانه‌ها نوشتند. من اعتقاد دارم او کسی نبود که خودکشی کند. با شناختی که در مدت کم از قاضی منصوری داشتم و با توجه به اعتقاد راسخ او برای بازگشت به ایران فرضیه خودکشی از همان اول باطل بود. هنوز هم در خصوص خودکشی منصوری تردید وجود دارد.

نجف‌پورثانی در ادامه گفت: «نمی‌دانم چرا رومانی اینقدر موضوع را کش می‌دهد. وقتی حادثه‌ای که حداقل مشکوک به قتل یا خودکشی است و در یک مکان عمومی رخ می‌دهد پلیس آگاهی صحنه جرم را حفظ می‌کند. نوارهایی می‌کشند که کسی حق ورود به آن محدوده را ندارد چون ممکن است نیاز به نمونه‌برداری باشد. در چنین حادثه‌هایی انواع و اقسام عکس‌ها در زاویه‌های مختلف از جسد گرفته می‌شود اینها اگر وجود دارد، دولت رومانی باید ارائه کند.»

او تاکید کرد: «به نظر ما قاضی منصوری ترور شده و باید موضوع ترور او را بررسی کنند علی‌رغم پیگیری مجدانه اینجانب و مکاتبات مکرر با وزارت امور خارجه و مسئولان عالی قضایی نتیجه موثری در خصوص شفافیت موضوع و روشنگری زوایای حادثه حاصل نشده است.»

خبر جان باختن غلامرضا منصوری، قاضی ایرانی متهم به گرفتن رشوه 500 هزار یورویی در پرونده طبری، 19 ژوئن 2020 در رسانه‌های رومانی منتشر شد.

پس از آن، رسانه‌های رومانی 23 ژوئن اعلام کردند که در پی نتایج اولیه کالبدشکافی قاضی منصوری، جراحات ناشی از ضربه روی جسد دیده می‌شود. دفتر دادستانی بخارست گزارش داد، روی جسد قاضی منصوری اثر «جراحات ناشی از ضربه» باقی مانده که «با یک جسم سخت» وارد شده است.

در خبر اولیه، مرگ او خودکشی که در پی سقوط از پنجره یکی از اتاق‌های طبقات فوقانی یک هتل در بخارست روی داد، اعلام شد اما رادیو اروپای آزاد در رومانی خبر داد که جنازه منصوری در لابی هتل پیدا شده که فرضیه پرت شدن از پنجره را باطل می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید