انتقادها از آزار اقلیت‌های مذهبی و قومی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گروهی از نهادهای مدنی در آمریکا با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مایک پمپئو،‌ وزیر امور خارجه این کشور گفته اند، مقامات جمهوری اسلامی علیرغم همه گیری ویروس کرونا در ایران، بر آزار و اذیت اقلیت‌های دینی و قومی افزوده اند.

به گزارش منابع خبری، در این نامه سرگشاده آمده است: «به عنوان مثال، مقامات در هفته‌های اخیرا حداقل 60 بهائی را هدف قرار داده اند. به طور خاص، 55 بهائی در شیراز، بیرجند، کرج و کرمانشاه به دادگاه احضار شده اند. از این تعداد، 26 نفر محاکمه و محکوم شده اند.»

به نقل از بیانیه این گروه: «حدود 56 صوفی گنابادی طی بخشی از احکام خود طی چند هفته گذشته به تبعید داخلی فرستاده شده اند.»

این گروه‌ها، از جمله کنگره اسلامی آمریکا، جامعه بهاییان آمریکا و کارگروه اقلیت‌های دینی اتحادیه ضد افترا از مایک پمپئو خواسته اند که به همراه متحدان ایالات متحده دولت ایران را پاسخگو بدانند.

بنابر گزارش‌ها، نیروهای امنیتی ایران طی یک هفته گذشته به منازل شماری از شهروندان نوکیش مسیحی حمله و عده‌ای را بازداشت کرده اند.

خبرگزاری هرانا روز شنبه (4 ژوئیه) گزارش داد که نیروهای امنیتی، طی هفته گذشته در تهران و کرج، دست به حمله و تفتیش منازل شهروندان مسیحی زده و پس از «ضرب و جرح»، دستکم 9 نفر را بازداشت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size