عبور دلار از مرز 21هزار تومان؛ سکه به بالای 10میلیون تومان رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران شنبه 4 ژوئیه اعلام کرد که سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با قیمت 10 میلیون 100هزار تومان عرضه می‌شود.

هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 4 میلیون و 950 هزار تومان، ربع سکه هم با 150 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته 2 میلیون و 850 هزار تومان قیمت خورد.

همچنین صبح امروز شنبه 4ژوئیه ارزش ریال باز هم کاهش یافت و قیمت دلاردر بازا آزاد به 21هزار و 30تومان و یورو به 23هزار و 615 تومان رسید که بالاترین سقوط ارزش ریال در برابر دلار طی سالهای اخیر می باشد.

به نظر تحلیلگران بازار ارز، علت اصلی افزایش قیمت ارز کاهش یافتن ارزش پول ملی است که در اثر افزایش نرخ تورم و بهره رخ می‌دهد و البته بهتر است قیمت‌ها بر اساس تفاضل نرخ تورم و بهره در کشور ایران با کشور‌هایی که پول رایج آن ها دلار است تنظیم شود.

این تحلیل گران خاطر نشان می سازند که ممکن است برای مدتی با تزریق ارز به میزان بیش از تقاضا به بازار بتوان قیمت‌ها را ثابت نگه داشت، اما این راهکار کوتاه مدت است چراکه بعد از مدتی با کوچک‌ترین عامل تأثیرگذار در بازار قیمت ارز به صورت جهشی افزایش میابد که البته در سال 97 با افزایش 5 برابری نرخ ارز در بازار شاهد این رویداد بوده‌ایم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید