تخت‌روانچی: لغو تحریم‌ها‌ برای مقابله با کرونا در ایران ضروری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجید تخت‌روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت، برای مقابله با کرونا برداشتن تحریم‌ها ضروری است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، تخت‌روانچی در نشست روز جمعه 3 ژوئیه شورای امنیت، بر لغو تحریم‌ها برای مقابله با کرونا تاکید کرد. نماینده دائم ایران در سازمان ملل، طی بیانیه‌ای در نشست شورای امنیت این سازمان که برای بررسی آثار کرونا برگزار شد، گفت: «بیماری‌های همه‌گیر با نرخ مرگ و میر بالا، دارای آثار منفی بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشورهای درگیر در مخاصمات بوده و با افزودن یک لایه دیگر بر مشکلات موجود آنها، وضعیت را پیچیده‌تر می‌کنند.»

روانچی گفت: «ایران به عنوان کشوری که تحت تأثیر کرونا بوده و هدف تحریم‌های آمریکا نیز قرار دارد، به خوبی واقف است که این تحریم‌ها، با پیشگیری از واردات تجهیزات پزشکی و دارو، چگونه و تا چه اندازه ظرفیت کشورهای هدف را در مقابله با کرونا تضعیف می‌کنند.»

قبل از این نیز عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی ایران در نشستی 28 ژوئن گفت، به دلیل تحریم‌ها، این درآمدهای نفتی این کشور نیز کاهش یافته است.

از سوی دیگر، آمریکا تهدید کرد که در صورت عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که قرار است این تحریم‌ها در ماه اکتبر پایان یابد، ایالات متحده آمریکا تحریم‌های شدیدی را علیه تهران اعمال خواهد کرد.

در توافق هسته‌ای تهران با قدرت های جهانی برای جلوگیری از توسعه سلاح های هسته‌ای مقرر شده بود که ایران تا اکتبر سال 2020 مجاز به خرید یا فروش تسلیحات جنگی نیست.

کیلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل هفته گذشته اعلام کرد، واشینگتن پیش نویس قطعنامه‌ای برای تمدید تسلیحاتی ایران تهیه کرده و قرار است به شورای امنیت ارائه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید