18 کشته در انفجار مهیب یک مرکز درمانی تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شامگاه روز سه‌شنبه 30 ژوئن 2020صدای یک انفجار مهیب تهران را لرزاند و دود گسترده‌ای به آسمان رفت. در نتیجه این حادثه که در درمانگاه سینا اطهر تهران رخ داده و منجر به تخریب تعدادی از ساختمان‌های اطراف شد، 18نفر جان باختند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشای و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکنون درگذشت دست‌کم 18 نفر را در انفجار مرکز درمانی ⁧‫سینا اطهر‬⁩ تایید کرده است.

Advertisement

قبل از این یرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت ایران در گفتگو با شبکه خبر ایران تعداد کشته‌های این انفجار را 13 نفر اعلام کرده بود.

حال برخی مجروحان وخیم گزارش شده و با توجه به شدت جراحات احتمال افزایش شمار قربانیان این انفجار مهیب دور از ذهن نیست.

خبرگزاری برنا گزارش کرد این انفجار در منطقه تجریش در شمال تهران رخ داد. هنوز درباره دلایل و ماهیت این انفجار اطلاعاتی در دست نیست و هنوز هیچ مقام مسئولی درباره این حادثه اظهار نظر نکرده است.

ویدئوهایی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد آتش‌سوزی مهیب تهران در یک مرکز درمانی رخ داده که به گفته شاهدان عینی تعداد زیادی بیمار در آنها حضور دارند.

مشرق‌نیوز هم گزارش کرد که این حادثه در که گفته شده در نتیجه انفجار کپسول گاز رخ داده، 3 نفر مصدوم شده‌اند. در پی این انفجار مهیب آتش‌سوزی گسترده‌ای رخ داده و بخشی از ساختمان‌های اطراف تخریب شده‌اند.

برخی رسانه‌های ایران مانند شفقنا پیشتر درباره احتمال کشته شدن تعدادی از افرادی که در طبقات زیرین این مرکز پزشکی قرار دارند، هشدار داده بودند.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران محل حادثه را یک کلینیک درمانی در خیابان شریعتی در پایین تر از میدان قدس تهران خواند و درباره جزئیات این حادثه گفت: «البته احتمال بروز انفجار نیز با وجود کپسولهای اکسیژن در محل حادثه وجود دارد اما هنوز جزئیات دقیق این حادثه مشخص نیست و اطلاعات تکمیلی درباره جزئیات این حادثه متعاقباً اعلام می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم