ایران: نمی‌دانیم قاضی منصوری کشته شده یا خودکشی کرده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه 30 ژوئن 2020 گفت که ایران هنوز نمی‌داند قاضی منصوری در رومانی کشته شده و یا خودکشی کرده و از این رو خواستار استرداد جسد اوست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم غلامحسین اسماعیلی، در نشست خبری روز سه‌شنبه در پاسخ درباره مرگ قاضی منصوری در رومانی گفت که این موضوع برای ایران اهمیت داد و علیرغم اصرار ایران به استراداد جسد، تاکنون تنها تصاویری منتسب به جسد او دریافت کرده است.

Advertisement

او درباره علل مرگ قاضی منصوری گفت: «هیچ قضاوتی نداریم. روایت آنها این است که کشته شده و مستنداتی هم از جمله تصویر گذرنامه او و تصویری از جنازه‌ منتسب به وی ارسال شده است. حسب ظواهر جسد مربوط به منصوری است اما ما به این موارد اکتفا نمی‌کنیم. باید دی‌ان‌ای منتقل و با بستگان وی تطبیق داده شود. خانواده وی هم طی نامه‌ای درخواست استرداد جسد را داده‌اند و ما هم گفته‌ایم شما که می‌گویید خودکشی بوده جسد را منتقل کنید. برای ما خودکشی یا قتل منصوری مبهم است.»

پیش از این مهدی کوچک‌زاده، نماینده سابق تهران در مجلس ایران و یکی از اعضای جریای تندروی پایداری با انتشار عکسی از قاضی منصوری در صفحه اینستاگرامش، درباره صحت مرگ این قاضی ایرانی در رومانی تشکیک کرد و به کنایه نوشت شاید «با حضرت عزرائیل هم گاوبندی می‌کنند.»

کوچک‌زاده با طرح سوالاتی مانند « چرا انتقال دهندگان کاور، لباس مخصوص کسانی را به تن کرده اند که مسئولیت رسیدگی به بیماران کرونایی از نزدیک را دارند؟ و به هیچ وجه قابل شناسایی نیستند؟ چرا هیچ تصویری از محل افتادن بدن متهم روی زمین منتشر نشده؟» صحت اخبار منتشره درباره مرگ قاضی منصوری را به زیر سوال برد و گفت: «با پولهای بادآورده حرام هنگفت می شود مرد ولی زنده ماند! با حضرت عزرائیل هم گاوبندی می کنند!»

جسد غلامرضا منصوری قاضی متهم به فساد مالی که بر اساس حکم دادگاهی در رومانی به ‌صورت موقت و مشروط آزاد شده بود، روز جمعه 19 ژوئن 2020 در بیرون هتل محل اقامت وی پیدا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم