.
.
.

در پی کالبدشکافی اولیه قاضی منصوری؛ روی جسد جراحات ناشی از ضربه دیده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های رومانی اعلام کردند که در پی نتایج اولیه کالبدشکافی قاضی منصوری، جراحات ناشی از ضربه روی جسد دیده می‌شود.

پایگاه خبری رکنا، سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 به نقل از رسانه‌های رومانی گزارش داد که نتایج اولیه کالبدشکافی جسد غلامرضا منصوری، قاضی ایرانی، نشان می‌دهد که مرگ او با «خشونت» همراه بوده است.

بر اساس این گزارش، دفتر دادستانی بخارست گزارش داد، روی جسد قاضی منصوری اثر «جراحات ناشی از ضربه» باقی مانده که «با یک جسم سخت» وارد شده است.

دادستانی بخارست اعلام کرد که تحقیقات در محل حادثه و جمع‌آوری مدارک و شواهد انجام شده و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را در اختیار دارد.

خبر جان باختن غلامرضا منصوری، قاضی متهم به گرفتن رشوه 500 هزار یورویی در پرونده طبری، روز جمعه 19 ژوئن 2020 در رسانه‌های رومانی منتشر شد.

در خبر اولیه، مرگ او خودکشی که در پی سقوط از پنجره یکی از اتاق‌های طبقات فوقانی یک هتل در بخارست روی داد، اعلام شد اما رادیو اروپای آزاد در رومانی خبر داد که جنازه منصوری در لابی هتل پیدا شده که فرضیه پرت شدن از پنجره را باطل می‌کرد.

امیرحسین نجف‌پورثانی وکیل مدافع غلامرضا منصوری روز شنبه 20 ژوئن در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد که او و خانواده جان‌باخته معتقد هستند که «منصوری آدمی نبود که قصد خودکشی داشته باشد».

گمانه‌زنی‌های بسیاری نیز درباره قتل منصوری مطرح شد. به علت متهم بودن او در پرونده طبری و احتمال افشاگری هنگام بازگشت به ایران درباره برخی متخلفان این پرونده که هنوز آزاد هستند.

از سوی دیگر، بسیاری از کاربران فضای مجازی با مقایسه عکس‌هایی که از غلامرضا منصوری توسط خبرگزاری قوه قضاییه منتشر شده بود و او را با وزن بسیار بیشتر از آنچه در کیسه جسد خارج شده از هتل، نشان می‌داد، سخن از «ناهم‌خوانی» اندازه‌ها به میان آورده و گمانه‌زنی‌هایی چون «حمل خاک گلدان» در آن کیسه را مطرح کردند.

وکیل منصوری، روز گذشته در واکنش به عکس‌های منتشر شده توسط خبرگزاری قوه قضاییه که منصوری را با وزن بسیار بیشتر از آنچه در کیسه جسدی که از هتل خارج شد، نشان می‌داد، گفت که این عکس‌ها قدیمی است و قاضی منصوری به علت بیماری وزن زیادی از دست داده بود.