کارگران نیشکر هفت‌تپه بار دیگر در شرایط کرونایی تجمع اعتراضی برگزار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به آنچه «دوران بی‌تفاوتی مسئولین اجرایی و قضایی» خوانده شده و به دلیل «پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود و بلاتکلیفی وضیت شغلی و شرکت» بار دیگر و در شرایط کرونایی، در محوطه صنعتی شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، سه‌شنبه 16 ژوئن 2020 از تجمع حدود 800 کارگر در اعتراض به «آزادی مشروط اسدبیگی توسط قاضی پرونده جهت پرداخت کردن حقوق پرسنل و عدم پرداخت حقوق توسط او» شاکی هستند.

Advertisement

بر اساس این گزارش، کارگران دچار این ذهنیت شده‌اند که اسدبیگی با تاخیر در پرداخت حقوق قصد دارد از آن به عنوان «مصونیت، سپر انسانی برای بازداشت نشدن و حکم نگرفتن و زندان نرفتن» استفاده کند.

خبرگزاری دانشجو روز گذشته گزارش داد که کارگران تمام بخش‌های شرکت هفت تپه، در پی عدم پرداخت معوقات سه ماهه اول امسال و حق بیمه، در محوطه این شرکت تجمع کردند.

شرکت نیشکر هفت‌تپه تعطیل شد

از سوی دیگر، خبرگزاری فارس، امروز گزارش داد که شرکت نیشکر هفت‌تپه در پی برگزاری دادگاه رسیدگی به فساد مالکان آن و عدم پرداخت حقوق کارکنان، تعطیل شد.

دادگاه رسیدگی به پرونده 18 جلدی تخلفات ارز‌های دولتی مربوط به امید اسدبیگی مدیرعامل این شرکت به عنوان متهم ردیف اول در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی از یک ماه گذشته آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم