.
.
.

دست کم هزار کارتن خواب در أصفهان کرونا زده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته محسن انصاری، مدیر گرمخانه مردمی بی‌خانمان‌های امید (تنها گرمخانه مردمی أصفهان ) حداقل یک هزار کارتن خواب در اصفهان هستند که شمار آنها بیشتر افزایش یافته و در داخل شهر و مناطق دیگر کارتن خوابی می‌کنند.

انصاری سه شنبه 16 ژوئن در گفت های با رسانه ای داخلی ایران در ادامه خاطر نشان کرد:«این افراد گاهی اعتیاد و یا ناراحتی اعصاب و روان دارند، یا خانواده‌ای ندارند و خیلی از مشکلات دیگر که باعث شده جایی برای زندگی نداشته باشند».

وی افزود: «بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، گرمخانه اصفهان از 19 بهمن، پذیرش جدید نداشته است. از زمانی که قرنطینه گرمخانه را شروع کردیم، مشکلات زیادی برای تامین وسایل حفاظتی و مواد ضدعفونی داشته‌ایم و تقریبا هیچ دستگاه اجرایی با ما همکاری نکرده است».

انصاری در اشاره به امکانات اندکر این گرمخانه عنوان کرد: «اکنون یک ساختمان 400 ساله غیراستاندارد در اختیار داریم که در شرایط عادی هم برای نگهداری افراد بی‌خانمان مشکل داریم. اینکه یک گروه و سازمان مردم‌نهاد بتواند مشکل افراد بی‌خانمان را حل کنند ممکن نیست، اما متاسفانه دستگاه‌های اجرایی کنار کشیده‌اند و بار سنگین این کار را به دوش مردم انداخته‌اند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم