.
.
.

اژه‌ای سرنخ پرونده طبری را به پرونده برادر حسن روحانی ارجاع داد!!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور و غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه سه شنبه 16 ژوئن پرونده طبری «بزرگ و مهم» توصیف کرده و سر نخ آن را به پرونده حسین فریدون، برادر حسن روحانی رئیس جمهوری ارجاع دادند.

به گزارش رسانه ها در حالی که منتظری گفته است که در مورد سرنوشت طبری باید منتظر رأی دادگاه ماند، محسنی اژه‌ای تاکید کرد، فساد اکبر طبری برای او، رئیس پیشین قوه قضائیه و دیگر مقام‌های عالی قضائی محرز نشده بود و به همین دلیل در دوره ریاست صادق آملی لاریجانی اقدامی صورت نگرفت.

اژه ای افزود که اکبر طبری «پیچیده» عمل می‌کرد و «بدون تحقیقات یک ساله، تخلفاتشان بروز و ظهور نداشته و فقط شایعاتی مطرح بوده است».

محسنی اژه‌ای، افشای فساد اکبر طبری را ناشی از اقدامات سازمان اطلاعات سپاه دانسته و گفته وقتی به پرونده حسین فریدون، برادر حسن روحانی رسیدگی می‌شد، سرنخ‌هایی از فساد اکبر طبری یافته شد.

اژه‌ای با مردود دانستن آگاهی او و دیگر مقام‌های قضائی از فساد در این قوه گفته است که «برای بسیاری از معاونین عالی قوه، رئیس پیشین و حتی من احراز نشد که ایشان متخلف است وگرنه حتماً اقدامی می‌کردیم».

گفتنی است که هم‌زمان با دستگیری اکبر طبری در تیرماه سال 98، اتهاماتی به محسنی اژه‌ای، عباس جعفری دولت‌آبادی و محمدجعفر منتظری نیز وارد شد و مطرح گردید که برکناری جعفری دولت‌آبادی از دادستانی تهران نیز به دلیل همین پرونده بوده است با این حال در کیفرخواست صادره برای اکبر طبری، نامی از مقام‌های ارشد قضائی و رئیس پیشین قوه قضائیه به میان نیامده است.

محسنی اژه‌ای در صحبت‌های امروزش عنوان ساخت که سطح فساد اکبر طبری در حد 2 قاضی شاغل و 2 قاضی بازنشسته بوده و دیگر مقام‌های قضائی در این فساد دخیل نبوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم