کابینه روحانی در آستان سقوط؛ وزیر بهداشت استعفا داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برخی منابع در ایران در توئیتر اعلام کردند که وزیر بهداشت این کشور استعفای خود را تقدیم رئیس‌جمهوری کرده است.

پس از کناره‌گیری حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت سابق ایران که در اعتراض به کم بودن بودجه وزارت بهداشت استعفا داده بود، امروز خبرهایی درباره استعفای سعید نمکی وزیر کنونی بهداشت این کشور منتشر شد.

Advertisement

بهروز شجاعی روزنامه‌نگار همشهری، دوشنبه 15 ژوئن 2020 در توئیتر نوشت: «شنیده‌ها حاکی از آن است که یکی از وزرای کلیدی این روزهای دولت، زمزمه جدایی سر داده و در جلسه شب گذشته شورای معاونین خود نیز این موضوع را مطرح کرده و جلسات امروز را لغو کرده است. برخی اختلافات با دولت، علت این تصمیم فعلی آقای وزیر عنوان شده است».

هنوز موافقت یا مخالفت رئیس‌جمهوری ایران با استعفای این وزیر مشخص نیست.

حسین یزدی، روزنامه نگار نزدیک به دولت نیز در توئیتر، با اشاره به اختلافات وزیر بهداشت با محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی، نوشت: «اگر این وزیر که چشم امید به اصولگرایان برای دولت آینده هم دارد استعفا کند، کابینه سقوط خواهد کرد».

گفتنی است بر اساس قانون ایران، دولت دارای 19 وزیر است که تاکنون 8 وزیر تغییر کرده‌اند به همین علت اگر یک وزیر دیگر دولت، تغییر کند به دلیل اینکه نیمی از کابینه تغییر کرده‌اند، روحانی ناچار است کل کابینه را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کند که با توجه به ترکیب مجلس یازدهم، وضعیت سختی برای دولت روحانی در یک سال مانده به پایان دوره‌اش، ایجاد خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم