.
.
.

دستگیری قاضی منصوری متهم فراری پرونده فساد در قوه قضائیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی قوه قضاییه ایران اعلام کرد که منصوری، قاضی متهم به دریافت رشوه کلان، در رومانی دستگیر شد.

خبرگزاری ایسنا شنبه 13 ژوئن 2020 به نقل از غلامحسین اسماعیلی گزارش داد که قاضی منصوری در رومانی دستگیر شد.

او در حاشیه مراسم معرفی رئیس جدید سازمان زندان‌ها درباره دستگیری قاضی منصوری گفت: «این فرد در رومانی دستگیر شده است اما به دلیل شیوع کرونا چون هیچ پروازی انجام نشده فعلا به ایران آورده نشده است».

در جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و همدستانش که روز یکشنبه 7 ژوئن برگزار شد، نماینده دادستان تهران، گفت: «متهم ردیف نهم غلامرضا منصوری قاضی وقت اجرایی لواسان که از کشور متواری شده است به دریافت رشوه بالغ بر 500 هزار یورو متهم است».

پس از مطرح شدن نام قاضی منصوری در دادگاه، او در پیامی ویدیویی اعلام کرد که قصد بازگشت به ایران را دارد.

پیش از این، سعید منصوری برادرزاده قاضی منصوری با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که 10 ژوئن قاضی منصوری در شهر بخارست رومانی به کنسولگری ایران برای بازگشت به کشور و حضور در دادگاه مراجعه می‌کند اما شب حالش بد می‌شود و ماموران سفارت او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و پلیس بخارست او را تحویل پلیس اینترپل می‌دهد.

قاضی منصوری، سابقه صدور احکام سنگین برای برخی روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی، طی سال‌های اخیر را در کارنامه خود دارد. منصوری که متهم به مشارکت در باند رشوه‌خواری در قوه قضاییه است در آلمان ساکن بود.

گزارشگران بدون مرز با ارائه شکایتی به دادستانی فدرال آلمان، خواستار بازداشت غلامرضا منصوری به خاطر سرکوب و زندانی کردن روزنامه‌نگاران ایران شده‌است.