.
.
.

متهم به افشای محل تردد قاسم سلیمانی در زمان مرگ او در بازداشت بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ادعای سخنگوی قوه قضائیه ایران درباره صدور حکم اعدام برای افشاکننده رفت و آمدهای قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس، از سوی مدیرعامل خبرگزاری قوه قضائیه به چالش کشیده شد و مهدی کشت‌دار گفت که این فرد نقشی در کشته شدن قاسم سلیمانی نداشت.

سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه 9 ژوئن 2020 اعلام کرد برای فردی به نام «سید محمود موسوی مجد» به اتهام افشای محل تردد قاسم سلیمانی حکم اعدام صادر شده است، اما مدیرعامل خبرگزاری قوه قضائیه گفت این فرد در زمان کشته شدن سلیمانی در بازداشت بوده و عامل لو دادن ورود فرمانده نیروی قدس و ابو مهدی المهندس به فرودگاه بغداد نبود.

مهدی کشت‌دار در صفحه توئیترش نوشت: «سید محمود موسوی مجد یکی از عناوین مجرمانه‌اش لو دادن محل تردد و اسکان فرماندهان نظامی از قبیل حاج قاسم در ادوار مختلف به سیا بوده. این فرد در زمان شهادت #حاج_قاسم_سلیمانی در بازداشت بوده و عامل لو دادن ورود سردار سلیمانی و #ابومهدی_مهندس به فرودگاه بغداد نبوده است»

مسعود پیرهادی، سردبیر روزنامه رسالت هم احتمال «کاسبی» از طریق داخلی جلوه دادن کشته شدن قاسم سلیمانی را مطرح و در صفحه توئیترش نوشت: «سفر آخر حاج قاسم با اعلام قبلی بود و نیاز به جاسوسی محل تردد نداشت طرف اساسا در زمان شهادت حاجی، بازداشت بوده حواسمون باشه ترور آمریکایی رو داخلی جلوه ندیم به خودم میگم و به کسی کار ندارم؛ دست و قلمم اگه خواست از اسم حاج قاسم، کاسبی لایک و تحسین و بکنه بشکنه»

باشگاه خبرنگاران جوان روز سه‌شنبه گزارش کرد که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران در یک نشست خبری فردی به نام «سید محمود موسوی مجد فرزند سید کاظم» متهم کرد که «جاسوسان سازمان سیا و موساد» است و گفت که این فرد به اعدام محکوم شده است.

اسماعیلی در ادامه گفت: «وی در قبال اخذ دلار آمریکایی در حوزه‌های امنیتی نیروهای سپاه قدس جاسوسی می‌کرد» و محل‌های تردد قاسم سلیمانی را در اختیار «دشمن» قرار می‌داد.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم