.
.
.

تاکید روحانی بر ادامه بسته‌های حمایتی و توقف لاف‌زنی‌هایش در رابطه با کنترل کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران تاکید کرد بسته‌های حمایتی در قالب تسهیلات بانکی، صندوق بیمه بیکاری و بسته‌های معیشتی تا زمانی‌که کووید 19 روبروی ما است ادامه خواهد یافت.

حسن روحانی روز شنبه 6 ژوئیه، در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اظهار داشت: برنامه حمایتی دولت تا پایان سال و تا هر زمانی که کووید 19 وجود دارد، ادامه خواهد یافت و ما روبه‌روی سختی‌های این بیماری همچنان ایستاده ایم و این حمایت‌ها را برای نیازمندان انجام می‌دهیم.

این در حالی است که به گفته تحلیل گران مسائل ایران ، روحانی تا همین چندی پیش به گونه ای سخن می گفت که حاکی از کنترل یافتن مسئولان أمور بهداشتی ایران بر شیوع کرونا و تلفات ناشی ازآن است اما واقعیت های وجود و افزایش شمار مرگ و میر و مبتلایان به کرونا، او و دیگر مسئولا بهداشتی ایران از قبیل وزیر بهداشت را را وادار کرده با از سخنان اغراق آمیز و لاف زنی در خصوص قدرت دولت در کنترل کرونا گام به گام عقب بنشیند و ضمن توصیف آن وعده ها به « امید کاذب »، لحن متواضعانه تر و واقع بینانه تری را در پیش بگیرد.

نمی‌توان به امید کاذب تکیه کرد

روحانی با بیان اینکه مردم به این نکته توجه کنند آنچه برای آینده مدنظر قرار می‌دهند، یک هفته و ماه نباشد بلکه آینده چند ماه یا پایان سال است، ابراز داشت: «هرچه جلوتر می‌رویم، ابعاد این ویروس برای ما روشن‌تر می‌شود. در همان آغاز یک امید کاذبی برای مردم ایجاد شده بود که با گرم شدن هوا ویروس حذف می‌شود ولی دیدیم که گرمای هوا تاثیری بر این ویروس نداشت. یا شایع شد که این ویروس به تدریج ضعیف می‌شود.»

روحانی خطاب به مردم گفت: «ما یک سقف داریم و آن سقف باید همیشه به عنوان خط قرمز ما باشد. آن سقف توان کشور برای امور درمانی است، تخت، آی‌سی‌یو، سی‌تی‌اسکن، آزمایشگاه و بالاتر پزشکان و پرستاران ما همه این مجموعه، این توان را باید شما در نظر بگیرید به عنوان توان سلامت در جامعه که باید اپیدمی همیشه زیر این توان باشد. این توان باید 100 باشد و اپیدمی باید ۵۰، 40 یا 70 یا 80 باشد، و نباید به 90 و 95 برسد و سر مرز که نگرانی درست کند.»

گفتنی است که روحانی پیشتر در همین زمینه مدعی شده بود که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور، تخت های اضافی زیادی برای پذیرش بیماران کرونائی دارند و جای هیچ گونه نگرانی نیست!!

بیشترین بازدید موضوعات مهم