.
.
.

برایان هوک: ترامپ درهای دیپلماسی را بروی ایران باز نگاه داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برایان هوک مسئول أمور ایران در نشستی خبری تاکید کرد رئیس جمهوری آمریکا، درهای دیپلماسی را به روی ایران باز نگه داشته و نظام ایران باید دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ بدهد.

هوک که شامگاه جمعه 5 ژوئیه درنشستی خبری در وزارت خارجه آمریکا شرکت کرده بود، با تاکید بر این که که تحریم‌های ایالات متحده علیه رژیم ایران ادامه پیدا خواهد کرد، از مذاکرات با رهبر کره شمالی به عنوان مثالی از سیاست پرزیدنت ترامپ یاد کرد.

آماده توافق جدید با ایران هستیم

هوک در بخشی از این کنفرانس خبری گفت: « شکی نیست که اگر ما بتوانیم به یک توافق جامع براساس آنچه به عنوان یک توافق جدید با ایران ترسیم کرده‌ایم، برسیم، این به نفع مردم ایران خواهد بود. آنها از اینکه می‌بینند ثروت‌شان در کشورهای دیگر خاورمیانه یا جاهایی مثل ونزوئلا هدر می‌شود، خسته شده‌اند.»

او افزود: به نظر ما دلایل زیادی برای رژيم ایران وجود دارد که به پای میز مذاکره بیاید. من شما را به آنچه رئیس جمهوری امریکا در توئیت خود نوشت،‌ ارجاع می‌دهم. پرزیدنت ترامپ در توئیت روز گذشته گفت مایلیم به توافق تازه ای دست یابیم که جایگزین برجام نافرجام باشد.»

مسئول امور ایران دروزارت خارجه آمریکا خاطر نشان کرد: امیدواریم رژیم ، پاسخ دیپلماسی ما را با دیپلماسی بدهد، البته این پرسشی در برابررژیم است تا تصمیمی بگیرند نهایتا چگونه می خواهد عمل کند.»

آزادی دیگر گروگان‌ها

هوک همچنین در این کنفرانس خبری گفت که آمریکا خواستار آزادی سایر شهروندان آمریکایی از ایران از جمله باقر و سیامک نمازی و همچنین مراد طاهباز، فعال محیط زیست زندانی در ایران شده است.

گفتنی است ین نشست خبری، بعد از بازگشت برایان هوک از زوریخ صورت گرفت. او به سوئیس رفت و به همراه مایکل وایت، کهنه‌سرباز نیروی دریایی آمریکا که روز پنجشنبه 4 ژوئیه، از سوی رژیم ایران از زندان آزاد و به آمریکا بازگشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم