وزیر بهداشت ایران: کرونا با گرما مهار نشده و پیک آن در استان‌های گرم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزیر بهداشت ایران با بیان اینکه ویروس کرونا با گرما مهار نشده و به سمت آرامش نرفته است، اعلام کرد که ویروس کرونایی که در قم و گیلان بوده، امروزه پیک آن در استان‌های گرم مشاهده می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، سه‌شنبه 2 ژوئن 2020، سعید نمکی، در جمع خبرنگاران با تاکید بر تاثیر تحریم‌ها در ایجاد شرایط سخت برای مقابله با کرونا، از سختی تهیه ماسک و کاور خبر داد.

Advertisement

بیماران با بی‌پولی و حداقل امکانات درمان شدند

به گفته او در شرایط تحریم و حداقل منابع و امکانات کار مقابله با کرونا به جلو رفت، در حالی که بیماران با «بی‌پولی و حداقل امکانات» درمان شدند.

وزیر بهداشت ایران از مردم خواست که بیماری کرونا را «عادی» تصور نکنند و به این مسئله باور داشته باشند که ویروس فعال است و از یک جا به جای دیگر می‌رود.

او با بیان اینکه ویروس کرونا با گرما مهار نشده و به سمت آرامش نرفته است، افزود: «ویروس کرونایی که در قم و گیلان بوده، امروزه ما شاهد پیک آن در استان‌های گرم هستیم و پیر و جوان را درگیر کرده است».
نمکی تاکید کرد که پرسنل و نیروهای مراکز درمانی در ایران روزهای سختی را تجربه کردند.

گفتنی است، امروز پس از دو ماه، آمار مبتلایان کرونا در ایران به بیش از سه هزار مبتلا در روز بازگشت. سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز اعلام کرد که با شناسایی 3117 مبتلای جدید کووید 19 در ایران از دیروز تا امروز، مجموع مبتلایان این بیماری در این کشور به 157562 نفر رسید.

کیانوش جهانپور همچنین اعلام کرد که 64 بیمار کووید 19 طی 24 ساعت اخیر، جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 7942 نفر رسید.

او از تداوم وضعیت قرمز در اهواز و شهرهای اطراف آن به علت گسترش بیماری کووید 19 خبر داد و افزود: «استان‌های هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر در وضعیت هشدار قرار دارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم