نماینده مجلس ایران: سفره مردم هر روز کوچکتر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک نماینده مجلس ایران با بیان اینکه سفره مردم هر روز کوچکتر می‌شود از گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره کاهش تورم انتقاد کرد و آن را غیرقابل انطباق با شرایط فعلی ایران دانست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران امروز در نشست علنی مجلس ایران، مدعی کاهش تورم به میزان 21 درصد شد در حالی که به گفته او سال 1398 این تورم به 51 درصد افزایش یافته بود. درستی این آمار با شک و تردید یک نماینده مجلس مواجه شد.

Advertisement

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، سه‌شنبه 2 ژوئن 2020، ولی اسماعیلی در جلسه علنی امروز مجلس ایران، با اشاره به گزارش نوبخت از وضعیت اقتصادی ایران، این سوال را مطرح کرد که چگونه تورم کاهش یافته و رشد اقتصادی و افزایش ضریب جینی اتفاق افتاده است در حالی که به گفته او این امر برای مردم ملموس نیست و «سفره‌هایشان هر روز کوچک‌تر می‌شود».

اسماعیلی در ادامه افزود: «صحبت‌های رئیس برنامه و بودجه تناقض‌های زیادی داشت و بهتر است در جلسات بعدی گزارش‌های بهتری ارائه شود».

آمار رسمی ایران نشان می‌دهد، هیچ دولتی طی دهه‌های اخیر موفق نشده سرعت رشد نقدینگی را به طور ثابت، حتی یک درصد کاهش دهد.

براساس تحلیل کارشناسان اقتصادی، دولت‌ها سعی کردند تا با سرکوب نرخ ارز، تثبیت قیمت حامل‌های انرژی و افزایش نرخ سود سپرده‌ها، تورم را مخفی کنند، اما این اقدامات فقط تورم را عقب می‌انداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم