کمال جعفری یزدی امضاکننده نامه استعفای خامنه‌ای حق دسترسی به درمان را در زندان ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمال جعفری یزدی، از امضاکنندگان بیانیه 14 فعال سیاسی و مدنی برای استعفای علی خامنه‌ای رهبر ایران، که در زندان به سذ می‌برد، با وجود بیماری نارسایی کلیه و فشار خون بالا، حق دسترسی به درمان را ندارد.

سازمان حقوق بشر در ایران به نقل از یک منبع مطلع نوشت: «کمال جعفری یزدی جانباز 35 درصد است و اکنون با وجود نارسایی کلیه، مشکل اعصاب و روان ناشی از جنگ و بیماری فشارخون همچنان در بند یک اندرزگاه شش زندان وکیل‌آباد از دسترسی به درمان محروم است.»

این منبع مطلع گفته است، به دلیل مخالفت اداره اطلاعات مشهد، مسئولان زندان وکیل‌آباد مشهد حتی از قرار دادن کتاب در اختیار کمال جعفری یزدی امتناع می‌کنند.

در اواسط مردادماه امسال نامه‌ای با امضای 14 تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای خامنه‌ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند.

کمال جعفری یزدی یکی از امضاکنندگان این بیانیه، از سوی شعبه چهارم دادگاه انقلاب مشهد به 17 سال زندان محکوم شده بود. سپس شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان خراسان مرکزی، در حکمی کمال جعفری یزدی به توهین به رهبر جمهوری اسلامی، تبلیغ علیه نظام و همچنین به خاطر راه‌اندازی گروه تلگرامی به نام «ایران من» به برهم زدن امنیت داخلی متهم و در مجموع به 13 سال زندان محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید