پلیس اهواز شلیک به معترضان غیزانیه را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فرمانده انتظامی اهواز با تایید خبر اعتراض مردم غیزانیه به عدم تامین آب شرب از برخورد با معترضان با استفاده از سلاح ساچمه‌ای پلاستیکی ضدشورش و زخمی شدن دو نفر از تجمع‌کنندگان به صورت سطحی خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، یکشنبه 24 مه 2020، محسن دالوند اعلام کرد که جمعی از مردم بخش غیزانیه روز گذشته به علت مشکل در تامین آب شرب، دست به اعتراض زدند.

به گفته او این معترضان اقدام به بستن جاده «اهواز- رامهرمز- امیدیه» کردند که برای مدتی باعث اخلال در تردد مسیر ترانزیتی شد و پلیس برای جلوگیری از این کار وارد عمل شد.

دالوند از پرتاب سنگ و چوب به سوی ماموران توسط مردمی که به بی‌آبی اعتراض داشتند خبر داد که طی آن دو نفر از ماموران پلیس که برای بازگشایی جاده، وارد عمل شده بودند، از ناحیه سر مجروح شدند.

فرمانده انتظامی اهواز در ادامه گفت: «پلیس با استفاده از سلاح ساچمه‌ای پلاستیکی ضدشورش، دو نفر از تجمع‌کنندگان را به صورت سطحی مجروح و بازداشت کرد که در حال حاضر هیچ مشکلی ندارند».

روز گذشته ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد پلیس به سمت معترضان تیراندازی می‌کند و یک کودک نیز در اثر شلیک پلیس مجروح شده بود.

او ادعا کرد که «گفت‌وگو» با مردم آنها را متقاعد کرد که با پلیس همراهی کنند و جاده را بازگشایی کنند و آب مورد نیاز مردم نیز پس از هماهنگی با فرماندار اهواز به وسیله تانکر تامین شد.

دالوند تاکید کرد که با افرادی که نقض قانون کرده بودند هم «برخورد قانونی» شد.

او تجمع مردم غیزانیه را «غیرقانونی» خواند و گفت: «اعتراض مردم به تامین نشدن آب شرب‌شان یک مطالبه قانونی است اما باید در مجرای قانونی انجام شود».

فرمانده انتظامی اهواز با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به خواسته‌های مردم اظهار کرد: «در حال حاضر تجمعی وجود ندارد و مردم به منازل خود بازگشته و جاده نیز در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد که به استقبال رانندگان محور منجر شد».

گفتنی است، غیزانیه در 45 کیلومتری اهواز با 300 حلقه چاه نفت یکی از مهمترین مناطق درآمدزا در ایران به شمار می‌آید اما مردم این منطقه با جمعیت 25 هزار نفری از داشتن حداقل امکانات مانند داشتن آب شرب، محروم هستند.

خبرگزاری مهر روز گذشته گزارش داد، علاوه بر واقع شدن شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون، شرکت ملی حفاری ایران، پتروشیمی مارون و پتروشیمی رازی در این بخش، در مسیر ترانزیت بنادر ایران نیز قرار دارند. روستاهای بخش غیزانیه از آب آشامیدنی خانگی و گاز بی‌بهره هستند و عدم آنتن‌دهی تلفن همراه، از دیگر مشکلات این بخش است.

بر اساس این گزارش، غیزانیه مدت‌هاست که با مشکل بی‌آبی مواجه است و مردم اعتراض فراوانی به این امر دارند و به همین علت برای رساندن صدای اعتراض خود دست به تجمع و بستن جاده زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size