قیمت مسکن در تهران با رشد 9درصدی به میانگین قیمت 17میلیون هر متر مربع رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ایران به تازگی اعلام کرد که قیمت مسکن در تهران در ماه مه 2020 با رشد 9 درصدی به میانگین قیمتی هر متر مربع 17 میلیون و 66هزار تومان رسید.

براساس گزارش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ایران، میانگین قیمت مسکن در تهران در ماه جاری 17 میلیون و 66 هزار تومان در هر متر مربع است؛ بر این اساس خانه‌های تهران در هر متر مربع بیش از یک میلیون و 500 هزار تومان رشد داشته است. میانگین قیمت مسکن در تهران در اولین ماه آوریل 15 میلیون و 545 هزار تومان اعلام شد، این درحالی است که این رقم سال گذشته 15 میلیون و 658 هزار تومان اعلام شده بود.

Advertisement

به گزارش خبرگزاری ایرنا، تعداد معاملات مسکن در ماه قبل نسبت به ماه مارس قبل که هزار و 400 مورد معامله شد، معادل 789.9 درصد رشد داشته اما نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل منفی 4.1 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، قیمت خانه در گران‌ترین منطقه تهران نیز مجددا به منطقه یک تهران با متوسط قیمت 34 میلیون و 199 هزار و 400 تومان رسید.

قابل ذکر است که کارشناسان ایرانی افزایش قیمت ارز و طلا را عامل شوک دهنده به وضعیت بازار مسکن در این کشور می‌دانند و رشد قیمت‌ها در بازارهای اقتصادی موازی را به عاملی در تعیین قیمت خانه اعلام می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم