یک شرکت چینی به دلیل ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آمریکا تحریم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه 19 می 2020 اعلام کرد کشورش یک شرکت هواپیمایی چینی را به دلیل ارائه شرکت هواپیمایی ماهان ایر ایران تحریم کرد. ماهان ایران از سال 2011 از سوی آمریکا تحریم شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که شرکت « شانگهای سینت لوجستیک لیمتید» نمایندگی فروش و ماهان ایر و خدمات‌رسانی به این شرکت را بر عهده گرفته و به این دلیل از سوی آمریکا تحریم شد.

وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) هم اعلام کرد شرکت Shanghai Saint Logistics به دلیل فعالیت به عنوان نماینده فروش شرکت ماهان در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت. این شرکت هفتمین نماینده فروش شرکت ماهان ایر است که از سوی آمریکا تحریم می‌شود.

استیون منوچین، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در این‌باره گفت: « ما برای هدف قرار دادن شرکت‌هایی که به ارتباط تجاری با ماهان‌ ایر ادامه می‌دهند، تردید نخواهیم کرد.»

ماهان ایر به دلیل خدمات‌رسانی به سپاه پاسداران و انتقال پیکارجو و تسلیحات به سوریه از سال 2011 از سوی آمریکا تحریم شد. پرواز هواپیماهای ماهان ایر از سال 2019 نیز بر فراز آلمان و فرانسه ممنوع شد.

در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس 2011 آغاز شد، تا کنون بیش از 380 هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند. ایران در این جنگ با تمام توان از رژیم بشار اسد حمایت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید