مصطفی کواکبیان: قالیباف علیرغم شبهات مالی تایید صلاحیت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس ایران در یکی از آخرین سخنرانی‌هایش در این مجلس تاکید کرد که محمد باقر قالیباف، شهردار سابق تهران، علیرغم پرونده‌های تخلف مالی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده است.

به گزارش عصر ایران نماینده تهران در بخشی از سخنانش گفت: « دبیر کل یکی از احزاب اصولگرا گفته است که کسانی که پرونده شان شبهات مالی دارد ادعای ریاست مجلس یازدهم نداشته باشند. من خطاب به ایشان می‌گویم آن موقع که ایشان را سرلیست قرار دادید و در شورای نگهبان تأیید شد چرا آن زمان چنین صحبت‌هایی را مطرح نکردید.»

او در سخنانش به به مباحث این روزها درباره کرسی ریاست مجلس یازدهم و کاندیداتوری قالیباف اشاره کرد و گفت: «چرا آن زمان که سخنگوی قوه قضائیه گفته ایشان هیچ محکومیت قضایی ندارد چنین حرفی نزدید؟ البته درست می‌گویند، محکومیت قضایی ندارد چون یک بار هم به خاطر ۵ یا ۶ مورد املاک نجومی و... احضار نشده است.»

پیش از این روزنامه شرق گزارش کرده بود که وزراء پیشین کابینه احمدی‌نژاد در حال رقابت با محمدباقر قالیباف بر سر منصب ریاست پارلمان ایران هستند.

در این رابطه شمس‌الدین حسینی، وزیر پیشین اقتصاد در کابینه احمدی‌نژاد، نامزدی خود برای منصب ریاست مجلس شورای اسلامی را با توافق با سایر مسئولان پیشین دولت، اعلام کرد.

برغم گفته حسینی که توافق مزبور بر اساس انتخاب یک شخصیت برای به عهده گرفتن مسئولیت این کرسی است، دیگر نامزدها نظیر علی نیکزاد، وزیر پیشین مسکن، حمید رضا حاجی بابایی، وزیر پیشین آموزش و پرورش و فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی هسته‌ای که همگی از محافل نزدیک به احمدی‌نژاد هستند، در کنار اعضای منتخب دوره آینده مجلس نیز نامزدی خود را برای این منصب، اعلام کردند که دوره یازدهم آن در پایان این هفته، آغاز خواهد شد.

شانس چهره‌های نزدیک به احمدی‌نژاد که اکثرا از مسئولان پیشین حکومتی هستند، درمصاف با قالیباف در صورت موفقیت جریان وی در تصاحب 60 کرسی دور یازدهم مجلس، افزایش خواهد یافت.

به نوشته «شرق»، احمد خورشیدی، پدر داماد احمدی‌نژاد، نامه‌هایی را برای نمایندگان منتخب پارلمان جدید ارسال کرده و در آن‌ها مراتب پشتیبانی احمدی‌نژاد از ریاست نیکزاد بر این دوره از مجلس را اعلام کرده است.

از سوی دیگر هنوز هم منازعه‌های داخلی در اردوگاه تندروها بر سر منصب ریاست دوره جدید پارلمان به شدت شعله‌ور است تا جلوی پیروزی قالیباف در بدست آوردن این منصب را بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید